ایرنا/ سرپرست فرماندهی انتظامی مهاباد گفت: یک انبار کود شیمیایی غیرمجاز و قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف و ضبط شد.

سردار علیزاده، سرپرست فرماندهی انتظامی مهاباد اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر انباشت انواع کود شیمیایی در یکی از مناطق مهاباد، پیگیری موضوع با هماهنگی اداره‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی پس از شناسایی محل مورد نظر موفق شدند ۷۰ تُن کود شیمیایی و ۲۰ تُن مواد اولیه کود شیمیایی قاچاق را که فاقد هرگونه مجوزی بود کشف و ضبط کنند.
سرپرست فرماندهی انتظامی مهاباد اظهار کرد: در این ارتباط یک نفر متهم دستگیر و پس از تکمیل بازرسی پرونده تحویل مراجع قضایی داده شد.
علیزاده تاکید کرد: کشاورزان در امر خرید سموم و کود به خصوص کود مایع باید از فروشندگی‌های مجاز مورد اعتماد و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی خرید کنند تا گرفتار افراد سودجو و فرصت‌طلب نشوند.
وی همچنین از مردم خواست هرگونه فعالیت در زمینه تهیه، تولید و توزیع نهاده‌های شیمیایی به صورت غیرمجاز را به جهاد کشاورزی و یا مراتب را از طریق تلفن ۱۰۰ پلیس گزارش کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today