نصیرنیوز/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: با همکاری و همیاری مردم و نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در این شهرستان امسال تنها یک فقره آتش‌سوزی به مساحت دو هکتار در مراتع این شهرستان ثبت شد.

مجید پاتو، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد اظهار کرد: با همکاری و همیاری مردم و نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در این شهرستان امسال تنها یک فقره آتش‌سوزی به مساحت دو هکتار در مراتع این شهرستان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۳ هکتار کمتر شده است.
وی اضافه کرد: سال گذشته پنج فقره آتش‌سوزی در مراتع این شهرستان به وقوع پیوسته بود که بر اثر آنها در مجموع ۵۵ هکتار از مراتع این شهرستان طعمه حریق شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کاهش آتش‌سوزی در مراتع، گفت: ایجاد آتش‌بُر در حاشیە جادە‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی، به‌کارگیری قرقبان در نقاط حساس و بحرانی، هشدار و آماده باش نیروهای یگان حفاظت، تشکیل تیم‌های اطفای حریق در اداره و گشت‌های مداوم در مراتع و انجام مانورهای اطفای حریق، ترویج و تشویق شهرنشینان و روستایان به عدم  ایجاد آتش در نقاط حساس از دلایل کاهش میزان آتش‌سوزی در این شهرستان است.
وی با بیان اینکه با توجه به شروع نشدن بارش‌های پاییزی هنوز هم احتمال آتش‌سوزی در مراتع وجود دارد، اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی مراتب را با سامانه ۱۵۰۴ به منابع طبیعی اطلاع دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today