ایرنا/ فرماندار دره شهر استان ایلام گفت: دهیاران این شهرستان از برگزاری حدود ۷۰ مراسم عروسی و عزا با تجمع زیاد طی چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته با استفاده از ظرفیت بزرگان ایلات و قبایل ممانعت کردند.

کیانوش محمدنژاد، فرماندار دره شهر روز سه شنبه افزود: برای مقابله همه جانبه با کرونا در دره شهر، گروهی با عنوان آمران سلامت توسط هلال احمر با نصب چادر در سطح شهرستان فعال شده است که وظیفه این گروه تذکر لسانی و آموزش همگانی در خصوص مقابله با بیماری است.
وی در خصوص تعطیلی ادارت و دورکاری کارکنان اظهار داشت: در خصوص تعطیلی ادارات هنوز دستورالعملی ابلاغ نشده است اما دورکاری کارکنان تصمیم ستاد ملی کرونا بوده و بر اساس پروتکل تعریف شده می توانند از این امتیاز بهره ببرند.
فرماندار دره شهر با بیان اینکه فرمانداری، بخشداری ها و دهیاران سطح شهرستان از صدور اعلامیه ترحیم ممانعت خواهند کرد، گفت: در طول ۲ هفته اخیر تنها یک مورد آگهی ترحیم در بخش ماژین چاپ شد که این مورد نیز توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشداری به چاپخانه مربوطه تذکرات لازم داده شده است.
تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت در شهرستان هستند
محمدنژاد افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از امروز به مدت یک هفته در شهرستان دره شهر تنها مشاغل گروه یک که نیاز روزانه مردم را تامین می کنند، مجاز به فعالیت هستند.
وی یادآور شد: در گروه یک علاوه بر اصنافی که نیاز روزانه مردم را تامین می کنند نانوایی ها، مراکز اورژانس و مراکز خدمات رسان نیز قرار دارند و مجاز به فعالیت هستند.
وی یادآور شد: بر اساس مصوبه ابلاغی ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مشاغل گروه دوم، سوم و چهارم در شهرستان دره شهر از روز دوشنبه به مدت یک هفته تعطیل هستند.
وی در خصوص مشاغل گروه دوم، سوم و چهارم ستاد ملی کرونا افزود: مشاغل گروه دوم شامل فروشگاه های عرضه پوشاک، لوازم خانگی، پاساژها و مراکز خرید و فروش غیر از مواد غذایی، گروه سوم نیز شامل آموزشگاه ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه زنانه و سالن های زیبایی و گروه چهارم شامل برگزاری مراسمات اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش هاست.
محمدنژاد گفت: بلافاصله پس از دریافت مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص اعمال محدودیت ها در دره‌شهر بعنوان منطقه حاد و پرخطر کشور، این دستورالعمل به کلیه ادارات ابلاغ و مقدمات تعطیلی گروه دوم و سوم و چهارم در شهرستان فراهم شد.
فرماندار دره شهر با اشاره به تعداد اندکی از اصناف شهرستان که در خصوص تعطیلی مغازه های خود بر اساس مصوبه ستاد کرونا مقاومت می کنند، افزود: در روزهای آینده در صورت مشاهده فعالیت اصناف غیر از گروه یک، این اصناف با همکاری نیروی انتظامی، دادگستری و و اتاق اصناف پملب خواهند شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today