مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری روند رو به رشد و افزایشی دارد.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه انتقال بیماری از یک فرد مبتلا در خانواده به سایر اعضا نشان از عدم رعایت اصول جداسازی و قرنطینگی است، گفت: با تداوم روند رو به رشد بیماری کرونا، دو تا سه هفته آتی با افزایش آمار بیماران بستری، بد حال و فوتی‌های ناشی از این بیماری مواجه هستیم.
وی بیان کرد: علائم و عوارض خفیف در جوان‌تر ها نباید موجب شود با عدم توجه به اصول قرنطینگی، موجب بروز عوارض طولانی مدت و شدید در سالمندان و بیماران زمینه‌ای شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: برخی بیماران به علت ترس از بیمارستان، علی رغم توصیه پزشک برای تکمیل روند درمان اصرار به ترخیص و یا پس از بهبودی نسبی ترخیص می‌شوند و پس از آن دچار عوارض بیماری می‌شوند، لذا با توجه به ناشناخته بودن رفتار ویروس به بیماران توصیه می‌شود توصیه‌های تیم پزشکی را رعایت و روند درمان خود را بطور کامل طی کنند.
وی بیان کرد: اگر چه به افراد توصیه می‌شود از مراجعه مکرر به مراکز درمانی خودداری کنند ولی نباید بیمارستان هراسی منجر به به خطر افتادن سلامت افراد و بروز عوارض شدید در بیماران شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هم اکنون به علت آموزش‌های مختلف و دستورالعمل‌های ابلاغی و میزان دسترسی به اطلاعات بیماری کرونا، میزان اطلاعات تمامی پزشکان در خصوص این بیماری تقریباً یکسان است و مراجعه به پزشکان متعدد و مراکز درمانی می‌تواند منجر به انتشار بیشتر بیماری شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday