تسنیم/ رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با اشاره به تشکیل ۵ هزار و ۳۵۴ پرونده تخلف کرونایی در استان بوشهر گفت: از این تعداد تاکنون ۸۰۱ واحد صنفی متخلف کرونایی استان بوشهر پلمب شده است.

عباس قلی‌پور، رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با تاکید بر رعایت همه جانبه در مقابل کرونا، اظهار کرد: فوتی‌های کرونایی در سراسر کشور سبب نگرانی‌هایی شده که باید رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک مورد توجه همگان قرار بگیرد.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی در واحدهای تولیدی، توزیعی، اصناف و فروشندگان، افزود: از 118 هزار مورد بازرسی در استان بوشهر 100 هزار مورد آن به میزان 84.7 درصد در راستای مقابله با کرونا مطلوب بوده است.
رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر از تشکیل پرونده‌های تخلف کرونایی صنفی خبر داد و بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده تاکنون 5 هزار و 354 مورد منجر به تشکیل پرونده تخلف و به 93 درصد آن رسیدگی شده است.
قلی‌پور با اشاره به اینکه واحدهای صنفی پرخطر در برابر کرونا پلمب می‌شود، گفت: تاکنون 801 واحد صنفی متخلف کرونایی استان بوشهر پلمب شده است.
وی رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک در ادارات و بانک‌های استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌ها رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک در ادارات، بانک‌ها، فرودگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز بهداشتی درمانی 92 درصد است.
رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر از رعایت 82 درصدی پروتکل بهداشتی در صنایع، فروشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، عرضه کنندگان مواد لبنی و گوشتی خبر داد و بیان کرد: مغازه‌های ماهی و میگو پایین‌ترین رعایت پروتکل بهداشتی گزارش شده است.
قلی‌پور با اشاره به وضعیت تفریحگاه‌ها و سواحل استان بوشهر در رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک، خاطرنشان کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بین 60 تا 62 درصد مردم در سواحل و تفریحگاه‌ها از ماسک استفاده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday