ایرنا/ فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: ۱۸۰ هزار بسته معیشتی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در این استان بین اقشار آسیب دیده و نیازمندان توزیع شده است.

سردار سرتیپ دوم حمید دامغانی، فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان مشارکت مردم و نهادهای خدمت رسان در رزمایش رفتار مومنانه را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون ۲ مرحله و پنج گام رزمایش رفتار مومنانه در استان سمنان انجام شده است.
وی ابراز داشت: بیش از ۷۰۸ هزار پرس غذای گرم و حدود ۲ هزار راس دام  و بیش از ۹۲ هزار قطعه مرغ و گوشت در کنار ۱۸۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان توزیع شد.
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان بیان کرد: ۹ میلیارد ریال کارت هدیه در مرحله دوم رزمایش مومنانه در استان سمنان بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شد و بیش از ۱۱۷ بسته بهداشتی نیز در اختیار جامعه هدف قرار گرفت.
سردار دامغانی تصریح کرد: تعداد زیادی بسته‌های حمایتی دیگر مانند بسته فرهنگی و تبلت و قرص نان در بین نیازمندان توزیع شد و در مجموع تعدادی از خانواده‌های محروم چندین مرحله کمک‌های معیشتی دریافت کردند.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت در توزیع بسته ها باید انجام شود و موازی کاری صورت نگیرد، اظهار داشت: کمیته‌هایی برای پیگیری بخش‌های مختلف مرحله سوم رزمایش مواسات ایجاد شده که مسائل مختلف را پیگیری می کنند.
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان اضافه کرد: تمام کمک ها به صورت محله محور و با محوریت مساجد انجام شد و در مرحله سوم که از امروز آغاز شده تلاش می‌شود در حوزه‌های مختلفی مانند اشتغال و ازدواج آسان و درمان و کمک های معیشتی و بدهی‌های نیازمندان فعالیت شود.
دامغانی یادآور شد: بانک اطلاعاتی از افراد محروم و آسیب دیده از کرونا تهیه شده و تمامی اقدامات به صورت محله محور انجام می شود
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی برای رزمایش رفتار مومنانه اهمیت زیادی دارد و رسانه باید در این زمینه بیش از پیش کمک کند و نقش داشته باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today