ایرنا/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: کاشی‌هایی که از سقاخانه چهار راه نقاشی واقع در مرکز کلانشهر اصفهان به سرقت رفته بود با شناسایی سارق، کشف و مسترد شد.

فریدون الله‌یاری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ابراز کرد: تعدادی از کاشی‌های سقاخانه واقع در چهارراه نقاشی اصفهان حدود پنج شب گذشته به سرقت رفته بود که با تلاش عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی، سارق آن شناسایی و کاشی های مسروقه، کشف و مسترد شد.
وی با بیان اینکه این کاشی ها در زمان حاضر در اختیار یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان قرار دارد، خاطرنشان کرد: قدمت این سقاخانه به دوره پهلوی برمی گردد و ثبت ملی نشده است.
الله‌یاری با تاکید بر اینکه کاشی های مسروقه بصورت مستقل ارزش مالی چندانی ندارند، تصریح کرد: با توجه به اینکه این سقاخانه بر روی بدنه دیوار یک ملک شخصی ایجاد شده و ثبت ملی نیست، متولی خاصی نداشته و امکان حفاظت دائم از آن توسط اداره کل میراث فرهنگی وجود ندارد.
وی اظهار کرد: کلانشهر اصفهان دارای چندین سقاخانه تاریخی مربوط به دوران قاجار و پهلوی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today