باشگاه خبرنگاران/ مدیر عامل باشگاه ابومسلم به فوتبال دوستان خراسانی وعده بازگشت دوباره این تیم فوتبال را به مستطیل سبز داده بود که این وعده تا حدودی محقق شد.

محمدرضا عباسی، مدیرعامل باشگاه ابومسلم گفته بود: باشگاه ابومسلم دوباره احیا خواهد شد و با هیات مدیره جدید، خود را برای حضور در لیگ دسته دو فوتبال کشور آماده می‌کند.
در نهایت پس از مدت‌ها، هیات امنای جدید با ترکیبی از چهره‌های ورزشی، لشکری و سیاسی خراسان رضوی تشکیل شد و آنان اعضای هیأت مدیره را برگزیدند.
بر این اساس حشمت مهاجرانی، مجتبی بهاروند، هادی رضایی، علی باخرد، جواد آرین منش، محمدرضا عباسی، سید جواد کمالی، حسن نوری و نرگس شالچیان نه عضو هیات مدیره هستند، همچنین مهدی جوانمرد و حسین فیروزیان به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.
پس از اتمام جلسه هیات امنا، نخستین جلسه هیأت مدیره باشگاه ابومسلم با حضور اعضا برگزار گردید و به اتفاق آرا حشمت مهاجرانی به عنوان رییس هیأت مدیره، مجتبی بهاروند به عنوان نایب رییس هیأت مدیره و محمدرضا عباسی به عنوان مدیرعامل و سخنگوی هیأت مدیره انتخاب شد.
بر اساس اعلام رسمی باشگاه اختیار مذاکره و خرید امتیاز لیگ دسته دوم فوتبال ایران به مدیرعامل باشگاه داده شد.
به نظر می‌رسد نخستین قدم عملی در احیای این باشگاه باسابقه فوتبال در مشهد و خراسان تحقق حضور آن در لیگ سراسری دسته دو فوتبال است.
نگاهی به ترکیب هیات امنا، هیات مدیره و بویژه رئیس هیات مدیره نشان می‌دهد این باشگاه با عزم جدی به‌دنبال به‌دست آوردن جایگاه متوسط خود در لیگ برتر مانند سال‌های میانی دهه ۹۰ است.
بسیاری از هواداران قدیمی از بازگشت بنیانگذار این باشگاه قدیمی یعنی حشمت مهاجرانی به این کارزار استقبال کردند، اما نگاهی به سابقه باشگاه ابومسلم و بعد از آن سیاه جامگان خراسان نشان می‌دهد کشتی طوفان‌زده فوتبال بومی خراسان موج‌های بزرگ فوتبالی و غیرفوتبالی را پیش روی خود خواهد داشت.
پس از اینکه باشگاه ابومسلم و سپس سیاه جامگان مشهد با سابقه سه دوره حضور متوالی در لیگ برتر در سال ۹۷ به لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور جام آزادگان سقوط کرد، این تیم با نظر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به‌دلیل عدم اجرای تعهدات مالی و انضباطی خود مهرماه همان سال از جدول مسابقات جام آزادگان کنار گذاشته شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar