ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: براساس آمارها، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶ درصد افراد مبتلا و شناسایی شده در مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های استان مربوط به روستاییان بودند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: از این ۶ درصد افراد روستایی شناسایی شده مبتلا به کرونا در کردستان ۷۰ درصد آنان در مراکز درمانی بستری شده‌اند.
وی آمار مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان را ۶ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر هر روز ۳۰ نفر به تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان نسبت به روز قبل از آن اضافه می‌شود و اینک به رقم نگران‌کننده شناسایی ۲۵۰ تا ۳۰۰ مورد مبتلا در روز رسیده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه بیمارستان‌های استان در حال تکمیل ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی هستند، اضافه کرد: هنوز کنترل بیماری از دست ما خارج نشده است ولی کادر درمان به شدت خسته هستند.
رضاعی با اشاره به وضعیت فوق حاد بیماری کرونا در بیجار و بانه، یادآور شد: بخش قابل توجهی از بیماران مبتلا به‌خاطر خود درمانی و مراجعه دیر به بیمارستان در بدو ورود به مراکز درمانی فوت می‌کنند.
وی به مردم توصیه کرد در صورت داشتن علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنند و افزود: مردم همچنان از برگزاری مراسم عزا و شادی و دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند تا شاهد وخیم‌تر شدن وضعیت شیوع این بیماری در استان نباشیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online