فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 270 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 721 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی آمار تعداد بستری‌های مبتلای به کرونا در سنندج را 364 نفر، سقز 51 نفر، مریوان 124 نفر، قروه 22 نفر، بیجار 35 نفر، کامیاران 28 نفر، دیواندره 14 نفر، بانه 73 نفر، دهگلان 6 نفر و سروآباد 4 نفر اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 87 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) بستری هستند.
رضاعی همچنین از مرگ 18 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون را 654 نفر عنوان کرد.
به گفته وی، تاکنون 233 نفر در سنندج، 133 نفر در سقز، 52 نفر در قروه، 48 نفر در کامیاران، 55 نفر در بانه، 40 نفر در دیواندره، 35 نفر در بیجار، 45 نفر در مریوان، 12 نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد در اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اذعان داشت: تمامی فوتی‌های ناشی از کرونا به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online