مهر/ به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) «جشن وحدت» در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی(ع) گناوه برگزار و به صورت مجازی پخش شد.

شیخ محمد فاروقی، امام جمعه اهل سنت گناوه اظهار کرد: با نگاهی به قرآن کریم آیات متعدد در ارتباط با پیامبر اسلام(ص) از سوی خداوند نازل شده است.
وی با اشاره به توهین‌ها و جسارت‌ها به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) در روزهای اخیر از سوی دشمنان اسلام، افزود: رفتار این افراد اگر چه ناراحت کننده و باعث خشم مسلمانان شده؛ اما همه اینها برای مسلمانان منبع خیر شده است.
امام جمعه اهل سنت گناوه بیان کرد: در این روزهای وانفسای کرونایی که باعث شده مردم جهان درگیر این ویروس شوند و نتوانند در مراکز و برنامه‌های جمعی دینی و مساجد حضور یابند این عمل ناشایست کشور فرانسه باعث تشدید حرارت ایمان مسلمانان جهان شده است و همه مسلمانان از اقصی نقاط جهان، شیعه و سنی، همه مذاهب و ملت‌ها و کشورها و اقشار با هم در این جمله متحد و یکپارچه شدند.
وی افزود: این اقدام باعث شد تا نژادپرستی فرانسه بر همه آشکار شود و اقدام رئیس جمهور فرانسه نشان داد که این کشور نه تنها مهد دموکراسی نیست، بلکه مهد نژادپرستی است.
شیخ فاروقی گفت: عکس العمل مسلمانان جهان نسبت به این جسارت‌ها و توهین‌ها نشان داد که مسلمانان زنده‌اند و نوری که پیامبر گرامی اسلام(ص) روشن کرده است هرگز خاموش نخواهد شد.
وی با اشاره به آیه یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَی اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ بیان کرد: دشمنان می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند؛ اما نمی‌توانند و خداوند نور خود را کامل می‌کند ولو اینکه کافران ناراحت شوند.
امام جمعه اهل سنت گناوه گفت: رئیس جمهور فرانسه از اینکه چند نفر بابت رفتارش وی را به تمسخر گرفته‌اند ناراحت شده و آن را توهین به خود می‌داند، ولی از مسلمانان می‌خواهد که به بهانه آزادی بیان و قلم، توهین به پیامبر رحمت(ص) و حبیب قلب‌های ما ناراحت نباشیم و دفاع نکنیم، ولی باید بدانند ما فریادهایمان را بر سر شأن خواهیم زد و از پیامبر خود دفاع می‌کنیم و بر این نام متحد شده و فتنه‌های آنها ما را از هم جدا نخواهد کرد.
شیخ فاروقی تصریح کرد: برادران دینی از این توهین‌ها دشمنان ناراحت و اندوهگین نباشند که این اقدامات مایه اتحاد و همدلی و وحدت بیشتر مسلمانان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday