ایرنا/ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه وحدت تنها به شعار نیست و به عمل هم باید باشد، گفت: حفظ وحدت یکی از اهداف مهم پیامبر اکرم(ص) بود.

حجت الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان اظهار کرد: دشمنان با کینه و بغضی که از اسلام دارند، تلاش می کنند تا به هر نحوی در برابر اسلام خواهی و رشد این دین مبین، مقابله کنند.
وی ادامه داد: آتش زدن و پاره کردن قرآن کریم، کشیدن کاریکاتور و توهین به پیامبر اکرم(ص)، تلاش برای ایجاد تفرقه و نفاق بین مسلمانان از جمله اقداماتی است که دشمنان اسلام برای عدم اشاعه و تخریب این دین مبین انجام می دهند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: شناخت بیش از پیش سیره و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و شناساندن درست آن ها به جامعه به ویژه نسل جوان کمک مهمی در خنثی کردن توطئه دشمنان دارد.
حجت الاسلام محامی حفظ وحدت را یکی از اهداف مهم پیامبر اکرم(ص) دانست و افزود: باید همه آحاد جامعه از هر قوم و مذهبی به دنبال وحدت امت اسلامی بوده و با تکیه بر مشترکاتی که وجود دارد موجب انسجام بیش از پیش شویم.
امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه وحدت تنها به شعار نیست و به عمل هم باید باشد، ادامه داد: باید به دنبال همکاری های مشترک در دفاع از اسلام، ارزش‌های اسلامی، نظام اسلامی و رسیدگی به حل مشکلات مردم و مطالبات آنان باشیم تا شاهد رشد بیش از پیش وحدت عملی در جامعه باشیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: رسیدگی به بیماران کرونایی، کمک به کادر بیمارستان‌ها و رسیدگی به آسیب دیدگان و گرفتار مریضی و ویروس کرونا و ترویج اجرای مقررات بهداشتی نیز یکی از همین همکاری های مشترک می تواند باشد تا شاهد کمترین مرگ و میر در شیوع این ویروس باشیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today