ایرنا/ مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: اختلاف میان مسلمانان و کشورهای اسلامی در شرایط کنونی خیانت بزرگی است، زیرا اتحاد کشورهای اسلامی سبب عزت امت اسلام، عزت پیامبر اکرم(ص) و شوکت دین اسلام می‌شود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان بر لزوم اتحاد امت اسلامی تاکید و اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) رحمة‌للعالمین است که سبب وحدت جهانیان با یکدیگر شدند؛ اهانت به حضرت محمد(ص) اهانت به همه‌ مسلمانان بوده، بنابراین مسلمانان باید با یکدیگر متحد شوند.
وی ادامه داد: کشورهای اسلامی نیز باید از اختلافات عبور کنند و با اتکا به گفتمان با هم منسجم شوند، چنانچه کشورهای اسلامی با هم متحد و یکپارچه می‌بودند، امروز ما شاهد ظلم به مسلمانان نبودیم و در فرانسه به پیامبر اکرم(ص) اهانت نمی‌شد.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: چنانچه مسلمانان و کشورهای اسلامی با هم متحد می‌بودند قدرت بزرگی محسوب می‌شدند، بنابراین سران کشورهای اسلامی باید از خودشان رشد و درایت بیشتری نشان دهند و در مقابل اهانت‌هایی که می‌شود با هم متحد شوند.
وی با انتقاد از اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) در فرانسه، اهانت به مقدسات ادیان و ملت‌ها را بر خلاف عقل و منطق عنوان کرد و بر لزوم مقابله مجامع بین‌المللی با این اهانت‌ها تاکید کرد.
مولوی اسماعیل زهی بیان کرد: فرانسه مردم خوبی دارد؛ اما رئیس‌جمهوری و مدیران ناکارآمد و ضعیف آن، این کشور را به سمت ناامنی سوق داده است.
وی افزود: کسی که عقل و منطق داشته باشد هرگز به مقدسات ادیان توهین نمی‌کند؛ آن‌هم به مقدسات نزدیک به ۲ میلیارد مسلمانی که دومین جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند و محبت با پیامبر اکرم(ص)در ریشه قلب‌های‌شان موج می‌زند.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: توهین به پیامبر اکرم(ص) مانند توهین به حضرت عیسی(ع) و حضرت موسی(ع) و سایر پیامبران الهی است و فقط یک فرد دیوانه و مجنون مرتکب چنین عملی می‌شود.
وی از توهین به مقدسات به بهانه آزادی بیان انتقاد کرد و افزود: مقامات فرانسوی ادعا می‌کنند که نمی‌توانند جلوی آزادی بیان را بگیرند، درحالی‌که در هیچ فرهنگ و قانونی در دنیا از اهانت و توهین به‌عنوان آزادی بیان یاد نمی‌شود که شما نتوانید جلوی آن را بگیرید.
مولوی اسماعیل زهی بر لزوم تصویب قانون جهانی جرم‌انگاری اهانت به مقدسات ادیان تاکید و اظهار کرد: پارلمان اروپا و سایر نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و مجامع جهانی باید ضمن محکوم کردن اهانت به پیامبر اکرم(ص) قانونی را تصویب کنند که اهانت به مقدسات ادیان و ملت‌ها جرم تلقی شده و جلوی اهانت‌ها گرفته شود.
وی ادامه داد: همان‌طور که آزادی ادیان و مذاهب به‌عنوان یک میثاق بین‌المللی تلقی می‌شود باید قانونی مبنی بر ممنوعیت اهانت به تمام ادیان و ملت‌ها نیز تصویب شود و به‌عنوان یک میثاق بین‌المللی قرار گیرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today