تسنیم/ مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: برای نخستین بار در کشور این امکان فراهم شده که بیماران خاص استان با توجه به شرایط کرونا، دارو را در منزل دریافت کنند.

علی خسروی، مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در این باره اظهار داشت: الکترونیکی شدن پرونده‌ها یکی از اقدامات مهمی است که بیمه سلامت در خوزستان دنبال می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بیش از 2 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: با الکترونیکی شدن پرونده‌ها و نسخه‌ها و ارجاع درست بیمار، بسیاری از مراجعه‌های غیرضروری کاسته شده و از ایجاد نیاز کاذب جلوگیری می‌شود. به‌طور مثال در این سامانه برای بیماری سونوگرافی و ام. آر. ای که قبلا به کرات مردم مراجعه می‌کردند، سقف تعیین شده است.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان اظهار داشت: این الکترونیکی شدن دسته بندی و شفاف شدن امور می شود و زمینه پرداخت حق بیمه‌ها را به بیمارستان‌ها تسهیل می‌کند. به طوری که بیمه سلامت مرتب و منظم به مراکز درمانی پرداخت می‌کند.
وی بیان داشت: بیش از 90 درصد مردم دارای پرونده الکترونیک هستند و با این اقدام، مردم در سراسر کشور می‌توانند با کدملی از خدمات درمانی استفاده کنند.
خسروی گفت: برای نخستین بار در کشور این امکان فراهم شده که بیماران خاص استان با توجه به شرایط کرونا، دارو را در منزل دریافت کنند.
وی با اشاره به حضور 3 هزار و 677 بیمار خاص در خوزستان بیان داشت: داروها تحت ضوابط بهداشتی ایمن به بیماران خاص در سراسر استان از طریق پست ارسال می‌شود
این مقام مسئول ادامه داد: اکنون همه پرونده‌های بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌ها الکترونیکی شده و 63 درصد پرونده‌های بیماران سرپایی نیز به شکل الکترونیکی ثبت می‌شود که در حال تلاش برای رساندن این رقم به 100 درصد هستیم.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان تصریح کرد: در خوزستان 3 هزار و 677 بیمار خاص بیمه‌شده وجود دارد که 237 نفر از این تعداد بیماران هموفیلی، 860 بیمار تالاسمی، یک هزار و 200 بیمار دیالیزی، 540 بیمار نیازمند پیوند و 740 نفر نیز بیماران ms‌ هستند.
وی گفت: در سال 99، تاکنون 4 هزار و 900 بیمار مبتلا به کرونا از خدمات بیمه سلامت خوزستان استفاده کرده‌اند که بابت این بیماران 22 میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم.
خسروی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد هزینه بیماران کرونایی پرداخت می‌شود، بیان داشت: هزینه پرداخت‌شده بابت هر بیمار مبتلا به کرونا 4 میلیون و 800 هزار تومان است البته هزینه بیمارانی که در icu‌ بستری می‌شوند، بسیار بالاتر از این میزان است. به طوری برخی بیماران تا 80 میلیون تومان هزینه دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today