ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد با بیان اینکه هم اکنون ۷۴۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۴۶ نفر به دلیل شرایط حاد بحرانی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

سیدابراهیم سلمانی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی استان را ۸۲۸ نفر بیان و اظهار کرد: همچنین ۷۹ بیمار مشکوک نیز در بخش اورژانس بیمارستان ها منتظر تعیین تکلیف هستند.
وی اظهار داشت: هم استانی ها برای حفظ سلامتی خود و کمک به مهار و کنترل بیماری در خانه های خود بمانند و از رفت و آمدهای خانوادگی جدا خودداری کنند.
همچنین احمد ترحمی جانشین رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد با اشاره به اعمال محدودیت های جدید در مورد کسب و کارها برای پیشگیری از شیوع این ویروس، گفت: تمامی صنوف، مشاغل و رسته‌های شغلی به جز نانوایان و لبنیاتی ها تا ۱۶ آبان ماه سال جاری مجاز به فعالیت تا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر هستند.
با تصمیم ستاد استانی مبارزه و پیشگیری از کرونا در سه روز گذشته تعدادی از صنوف اساسی و مورد نیاز مردم دایر و بقیه تعطیل شد و با احتساب تعطیلی  روز جمعه  در مجموع واحدهای صنفی در هفته جاری چهار روز تعطیل شد و پلیس راه استان هم برای پیشگیری از شیوع مجدد کرونا منع تردد به روستاهای ییلاقی شهرستان های تفت و مهریز را برقرار کرد.
فعالیت بیشتر واحدها صنفی یزد با توجه به شرایط اقلیمی منطقه از ۹ صبح آغاز می شود و تا ساعت ۲۲ ادامه دارد، مجموع واحدهای صنفی استان ۵۰ هزار مورد اعلام شد.  

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today