ايرنا/ رئيس اتحاديه فروشندگان تهيه و توزيع گوشت گوسفندي به افزايش 30 تا 40 هزار ريالي قيمت هر کيلوگرم گوشت قرمز در هفته هاي اخير اشاره و اعلام کرد که با اقدامات ستاد تنظيم بازار، قيمت هر کيلوگرم گوشت قرمز به 390 هزار ريال کاهش يافته است.

به گزارش روز چهارشنبه پايگاه اطلاع رساني اتاق اصناف ايران، «علي اصغر ملکي» اضافه کرد: ستاد تنظيم بازار، گوشت قرمز را با قيمت 315 هزار ريال وارد بازار کرد و موجب شد تا قيمت گوشت نسبت به هفته پيش 10 تا 20 هزار ريال کاهش يابد.
وي درباره اينکه گفته مي شود گوشت قرمز با قيمت 315 هزار ريال در هر کيلو در بازار مشاهده نمي شود نيز گفت: گوشت قرمز با اين قيمت در هر فروشگاه و ميداني توزيع شود و تاثير خود را در بازار نشان مي دهد.
ملکي افزود: در صورت تداوم اين سياست و تزريق گوشت به بازار، تاثير بيشتري روي کاهش قيمت گوشت قرمز مشاهده خواهيم کرد.
رئيس اتحاديه فروشندگان تهيه و توزيع گوشت گوسفندي در مورد دلايل افزايش غيرمنطقي گوشت قرمز در بازار نيز گفت: افزايش قيمت گوشت دلايل متفاوتي دارد که موضوع هاي از جمله صادرات گوشت قرمز، واردات گوشت از آسيانه ميانه، خريد بيشتر در اوايل فصل سرما، وضعيت نامناسب حمل و نقل، کمبود دام در ميادين، برگزاري مراسم عيد قربان، محرم و ورود زوار کربلا روي قيمت گوشت تاثير گذاشت.
ملکي تصريح کرد: بارها درخواست کرديم شرکت پشتيباني امور دام از ذخاير خود استفاده و به بازار گوشت ترزيق کند تا تنش هاي موجود در بازار از بين برود.
وي همچنين درباره اينکه اعضاي اتحاديه گوشت گوسفندي، گوشت مورد نياز براي واحد صنفي خود را از کجا تامين مي کنند، گفت: گوشت از مراکز مختلف تهيه و خريداري مي شود و اتحاديه گوشت گوسفندي با رصد و کنترل بازار، قيمت کنوني را برآورد مي کند.
به گزارش ايرنا، در چند ماه گذشته قيمت گوشت قرمز گوسفندي از 280 هزار تا 310 هزار ريال به يکباره به 450 هزار تا 650 هزار ريال افزايش يافت و نگراني هايي را براي توليدکنندگان و مصرف کنندگان نهايي پديد آورد. اما با اجراي طرح متعادل سازي بازار گوشت قرمز در سطح ملي، کاهش صادرات دام زنده و افزايش عرضه گوشت گوسفندي گرم همراه با تشديد نظارت ها، افت قيمت اين محصول پروتئيني را کليد زد که اين روند کاهشي همچنان ادامه دارد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد