ايرنا/ عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران گفت: با توجه به شرايط بازار، نرخ بين 38 هزار تا 40 هزار ريال رقم مناسبي براي دلار است و بر اساس آن بايد به سمت تک‌نرخي حرکت کنيم.

به گزارش روز چهارشنبه اتاق بازرگاني تهران، اسدالله عسگراولادي اضافه کرد: جلوگيري کردن از افزايش تورم با توليد حاصل مي‌شود، بايد توليد و صادرات را افزايش دهيم و در آن شرايط تورم خودبه‌خود مهار خواهد شد؛ نرخ ارز در همه دنيا شناور است و تورمي با خود به همراه نخواهد آورد.
رييس اتاق هاي ايران و چين و ايران و روسيه اعتقاد دارد دولت بايد براي دلار با پايه 40 هزار ريال( چهار هزار تومان ) براي تک‌نرخي کردن ارز برنامه‌ريزي کند.
عسگراولادي اضافه کرد: دولت بايد به سمت ارز تک‌نرخي حرکت کند و تک‌نرخي کردن ارز با دلار پايه 40 هزار ريال يک اقدام مهم است که دولت بايد آن را انجام دهد. بايد نرخ‌هايي مانند 32 هزار ريال را براي دلار دولتي برداريم و مجلس هم نرخ 32 هزار ريال اعلام شده را در بودجه تغيير دهد.
اين عضو هيات نمايندگان اتاق تهران در واکنش به نظر رييس‌کل بانک مرکزي که هفته گذشته اعلام کرد نرخ تک‌نرخي ارز بايد 36 هزار ريال باشد، گفت: در شرايطي که در بازار آزاد قيمت دلار حدود 40 هزار ريال است، نرخ ارز 36 هزار ريالي اصلا تحقق‌پذير نيست و اگر دولت به سمت اين عدد حرکت کند بازهم شاهد اختلاف بين دلار دولتي و قيمت بازار آزاد خواهيم بود.
به گزارش ايرنا، قيمت ارزهاي عمده بويژه دلار در روزهاي پاياني سال 2016 ميلادي در بازار آزاد با رشد همراه شد؛ به گونه اي که قيمت دلار به کانال 41 هزار ريالي وارد شد که بانک مرکزي علت آن را افزايش تقاضاي تجاري و مسافرتي، رشد نرخ حواله درهم امارات و افزايش فعاليت دلالان بازار ارز کشور اعلام کرد.
به دنبال تلاش بانک مرکزي براي مديريت بازار ارز، از هفته دوم دي ماه تقاضاي کاذب ايجاد شده در بازار براي دلار آمريکا رو به افول نهاد، به نحوي که قيمت اين ارز در هفته اي که گذشت در محدوده 39 هزار نوسان داشت.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد