اقتصاد نيوز/ درحالي پس از گذشت حدود چهار ماه به دليل کمبود منابع مالي سرانجام از هفته گذشته توزيع شير در برخي مدارس کشور از جمله استان تهران آغاز شده که يکي از ايرلاين‌هاي داخلي اقدام به پذيرايي از مسافران با اين نوع شير در پروازهاي خود کرده است.

يکي از شرکت‌هاي هواپيمايي داخلي در پذيرايي از مسافران خود از شير ويژه مدارس که "غيرقابل فروش" روي آن درج شده، استفاده مي‌کند. اين نوع شير معمولا از ابتداي شروع سال تحصيلي به صورت رايگان در اختيار دانش‌آموزان پايه ابتدايي قرار مي‌گيرد.

با اين حال مشخص نيست چگونه اين ايرلاين به سهميه شير دانش‌آموزان دست پيدا کرده است. شايد شير ويژه مدارس به صورت رايگان در اختيار اين ايرلاين قرار گرفته در صورتيکه شرکت‌هاي هواپيمايي بابت ارائه هرگونه سرويس در پروازها هزينه‌هاي مربوطه را از مسافران دريافت کرده‌اند.

اکثر شرکت‌هاي هواپيمايي داخلي براي پذيرايي از مسافران با شرکت‌هاي کترينگ قراردادهايي را امضا مي‌کنند و شرکت احتمالي طرف قرارداد اين ايرلاين داخلي بايد نسبت به توزيع شير ويژه مدارس در پروازها پاسخگو باشد.

ماه جاري مدير‌کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از اختصاص 100 ميليارد تومان براي خريد شير مدارس خبر داده و گفته بود: بر اساس اعتبار مصوب دولت، توزيع شير رايگان در استانهاي خراسان رضوي و خراسان جنوبي آغاز شده است.

منصور مجاوري با بيان اين‌که توزيع شير رايگان در مدارس 15 استان کشور نيز در دست اقدام است، افزود: بايد از ابتداي سال تحصيلي تا پايان آن شير در مدارس توزيع شود. با توجه به اينکه تابع ضوابط بودجه دولت هستيم لذا تا تأمين اعتبار مربوط به شير مدارس صبر کرديم؛ با اعتبار مصوب کنوني، بدهي و مطالبات مربوط به شير مدارس که از سال گذشته باقيمانده بود را پرداخت کرديم و بخشي هم به تامين اعتبار براي توزيع شير در مدارس اختصاص يافت.

مديرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعتباراتي که براي توزيع شير رايگان در مدارس در نظر گرفته شده است، گفت: اکنون 650 ميليارد تومان اعتبار از محل هدفمندسازي يارانه‌ها و رديف بودجه عمومي دولت براي تأمين شير رايگان مدارس اختصاص داده شده و به هر ميزان که از اين اعتبار در اختيار آموزش و پرورش قرار گيرد، شير توزيع مي‌شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد