تسنيم/ مديرعامل کارخانه لبني مربوطه اعلام کرد که اشتباه انساني پخش‌کنندگان اين محصول، عامل توزيع شير مدارس در هواپيما بوده است.

در يکي از پروازهاي يک شرکت‌ هواپيمايي شير توليدشده يکي از برندهاي مطرح لبنيات که روي آن شير مدارس حک شده بود، توزيع شد. حال آنکه اين طرح (توزيع شير مدارس) با يارانه دولتي اجرا مي‌شود و در برخي سايت‌ها آمده بود که آموزش و پرورش به دليل نداشتن بودجه، شير مدارس را فروخته است!

اين در حالي است که مديرعامل اين شرکت لبنيضمن رد خبرهاي منتشر شده، اعلام کرد که دو کارگر پخش‌کننده شير در اين کارخانه مرتکب اشتباه شده‌اند و يک پالت از شير مدارس را براي اين شرکت هواپيمايي بارگيري کرده‌اند که بلافاصله پس از اطلاع از اين مسئله ضمن باز گرداندن محموله ارسالي، دو کارگر را که اين خطا از آنها سر زده بود، اخراج کرديم.

وي افزود: پالت ارسالي اشتباه شده حاوي 3240 عدد پاکت شير يک نفره ويژه طرح شير مدارس بود که حدود 900 عدد آن توزيع شد اما مابقي اين محموله با مکاتبات صورت گرفته بازگردانده شد. البته تاريخ توليد اين شير پس از تاريخ توزيع‌ شده حک شده بود، چرا که اين محصول بايد حدود 10 روز در قرنطينه باقي بماند و پس از آزمايشات تست‌هاي صورت گرفته توزيع شود که البته از اين نظر محموله‌هاي مورد نظر توزيع شده هيچ مشکلي نداشتند اما نبايد پيش از تاريخ حک شده، توزيع مي‌شدند.

البته رضا باکري - دبير انجمن صنفي لبني در اين زمينه اظهار کرد که اين تخلف حتي در صورت اتفاقي بودن نيز نمي‌تواند پذيرفتني باشد و به هيچ وجه نبايد از سوي هيچ برندي که تحت قرارداد با آموزش و پرورش است، اتفاق بيفتد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد