ميزان/ رئيس سازمان خصوصي سازي با اشاره به راه اندازي سامانه سهام عدالت در جهت اطلاع رساني به دارندگان سهام گفت: اين سامانه در حال حاضر تنها به معرفي سهام عدالت مي پردازند و در هفته هاي آينده کاربران مي توانند با استفاده از اين سامانه ارزش سهام و صورت حساب خود را نيز مشاهده کنند.

پوري حسيني در برنامه روي خط خبر شبکه خبر در خصوص مشکل از دسترس خارج شدن سامانه سهام عدالت گفت: اين سامانه از يکشنبه هفته گذشته راه اندازي شده و در دسترس سهامداران گرفته است و مشکلات موجود مربوط به چند ثانيه بوده که به علت ايجاد صفحات جديد در اين سامانه ايجاد شده است.

وي در ادامه افزود: هدف از راه اندازه سامانه سهام عدالت اطلاع رساني به سهام داران در خصوص جزئيات ارزش سهام عدالت و نحوه آزاد سازي آن است.

رئيس سازمان خصوصي سازي با اشاره به اينکه در هفته هاي آينده صفحات جديد اين سامانه راه اندازي خواهد شد گفت: سامانه سهام عدالت در حال حاضر براي معرفي به سهامداران ايجاد شده و در هفته هاي آينده صفحات جديد مربوط به ارزش دارايي، صورتحساب کاربران در آن قابل دسترسي مي باشد بعلاوه سهامداران مي توانند مبلغ پرداختي خود را در اين سامانه مشاهده و در صورت تمايل اقدام به پرداخت آن نمايند.

پوري حسيني تصريح کرد: زمان آزادسازي سهام عدالت در سال 96 خواهد بود و تا پايان سال تنها صورتحساب و جزئيات مربوط به سهام در سامانه سهام عدالت قابل دسترسي است و نکته قابل توجه اينجا است که سود عملکرد شرکت هاي سرمايه پذير در سال جاري به سهامداران پرداخت خواهد شد ولي ارائه برگه سهام عدالت به سهامداران به هيچ عنوان در سال جاري صورت نخواهد گرفت.

وي در اين باره ادامه داد: ارائه برگه هاي سهام عدالت از نيمه دوم سال 96 و تا پايان آن صورت خواهد گرفت و در سال جاري تنها سهامداران مي توانند ارزش و صورت عملکرد سهام خود را در اين سامانه مشاهده کنند.

رئيس سازمان خصوصي سازي در پايان خاطرنشان کرد: سهام عدالت در حال حاضر مربوط به افرادي مي شوند که در سال گذشته ثبت نام کرده اند و افرادي که در اين ميان از دنيا رفته اند سهام آنها محفوظ بوده و افراد تازه متولد شده در گروه ثبت نام شدگان نيز مشمول دريافت سهام عدالت مي شوند ولي هيچ ثبت نام جديدي براي سهام عدالت در سال جاري تا ساماندهي کامل ثبت نام شدگان قبلي صورت نخواهد پذيرفت.

براساس گزارش ميزان سامانه سهام عدالت که رئيس سازمان خصوصي سازي مشکل آن را فقط در چند ثانيه بيان کرده است هنوز هم داراي مشکل بوده و امکان دسترسي کاربران براي استفاده از اين سايت وجود ندارد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد