مهر/ بازارهای نفت در معاملات امروز، حتی با این که تولیدکنندگان بزرگ اوپک، عربستان سعودی و عراق، اعلام کردند صادرات خود را کاهش می‌دهند، اکثرا ثابت باقی ماندند.

به گزارش رویترز، روز سه‌شنبه حتی با این که تولیدکنندگان بزرگ اوپک، عرستان سعودی و عراق اشاره کردند که در راستای محدود کردن شرایط بازار، صادرات خود را کاهش می‌دهند، بازارهای نفت اکثرا ثابت باقی ماندند.

در عین حال افزایش تولید نفت شیل آمریکا و وحشت از این که یک طوفان قوی دیگر به دریای کارائیب رسیده و بتواند پالایشگاه‌ها را از کار بیاندازد و حمل محموله‌های کشتی‌ها را به داخل و خارج ایالات متحده مختل کند، از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کرد.

قیمت پیش‌خرید نفت برنت، بنچ‌مارک قیمت بین‌المللی نفت خام، بدون تغییر نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود در ۵۵.۴۸ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

قیمت پیش‌خرید نفت خام نیمه‌سبک وست تگزاس اینترمدیت آمریکا، با ۹ سنت افزایش از قیمت بسته شده قبلی خود به ۵۰ دلار به ازای هر بشکه رسید.

وزیر نفت عراق جبار العیبی روز سه‌شنبه اعلام کرد تولید نفت این کشور درحال حاضر ۴.۳۲ میلیون بشکه در روز است که این در مقایسه با تولید حدود ۴.۵ میلیون بشکه در می و جون کاهش یافته است.

این گفته‌ها پس از این صورت گرفت که داده‌ها نشان داد صادرات نفت خام عربستان سعودی از ۶.۸۸۹ میلیون بشکه در ماه جون به ۶.۶۹۳ میلیون بشکه در ماه جولای کاهش یافته است.

اما از سوی دیگر طبق اعلام دولت آمریکا تولید نفت شیل آمریکا به عنوان دهمین ماه متوالی در ماه اکتبر خواهد داشت. طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌شود تولید نفت شیل این کشور با افزایش روزانه ۷۹ هزار بشکه به ۶.۱ میلیون بشکه در روز برسد.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید