باشگاه خبرنگاران/ افزایش نرخ سود اوراق مشارکت می‌تواند عامل کلیدی راهگشای توسعه طرح‌های نفتی و پالایشگاهی و نیز اشتغال زایی در کشور باشد.

سید مهدی موسوی‌نژاد با اشاره به این که هنوز جزییات بودجه بندی 93 و میزان تخصیص آن به بخش نفت و نیرو نهایی نشده است گفت: در حال حاضر کارگروهی در کمیسیون انرژی تشکیل شده و این موضوع در حال بررسی است.

وی اظهار داشت: در بودجه 92 برای بخش‌های مخازن مشترک نفت و گاز، گازرسانی به روستاها و پالایشگاه‌ها هر کدام جداگانه بودجه مشخصی در نظر گرفته شده بود اما متاسفانه عملیاتی نشد.

موسوی‌نژاد افزود: در بودجه 92 میزان 7 میلیارد تومان باید اوراق مشارکت عرضه می‌شد که این امر محقق نشد و تنها یک بار اوراق مشارکت مربوط به وزارت نیرو عرضه شد که مورد استقبال قرار نگرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر بخواهیم طرح‌های توسعه‌ای اجرا شود باید اقدام به عرضه اوراق کنیم که لازمه آن به فروش رساندن اوراق نیز بالا بردن سود آن است.

وی خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانیم سرمایه را به تولید و اشتغالزایی ایجاد کنیم باید اقدام به فروش اوراق مشارکت کرده تا با هزینه آن طرح‌های پالایشگاهی و پتروشیمی توسعه یابد.