فارس/ امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تأثیر سایه سنگین تحریم‌ها روی ونزوئلا و ایران افزایش یافت، پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت طی روزهای آینده هم افزایش بیشتری یابد.

ه نقل از رویترز، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت 57 سنت افزایش یافت و بشکه‌ای 79 دلار و 79 سنت به فروش رفت. قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم با رشد 45 سنتی بشکه‌ای 72 دلار و 69 سنت معامله شد. قیمت نفت گاز هم رشد 2 سنتی را شاهد بود.

همچنین در گروه فرآورده‌های پالایشگاهی بنزین و نفت کوره هم افزایش‌هایی به ترتیب 72 سنت و 95 سنت را تجربه کردند.

به گزارش رویترز، قیمت نفت روز سه‌شنبه تحت تأثیر نگرانی‌ها از کاهش بیشتر تولید نفت ونزوئلا پس از بحث‌های انتخابات ریاست جمهوری و همچنین احتمال تحریم‌های آمریکا علیه این کشور عضو سازمان اوپک، افزایش یافت.

آمریکا همچنین موضع خود را در برابر ایران سخت‌تر کرده و فهرستی از تقاضاها را ردیف کرده که می‌تواند منجر به کاهش بیشتر صادرات نفت خام این کشور و افزایش قیمت شود.

در این زمینه «تونی‌نونان» مدیر ریسک‌های نفتی در شرکت میتسوبیشی در توکیو گفت: ذخایر نفت رو به کاهش است و احتمالاً آمریکا تحریم‌های خود را بر روی ونزوئلا شدیدتر می‌کند و همین عامل باعث خواهد شد که شرایط این کشور بدتر شده و می‌توان با چنین شرایطی انتظار داشت که تولید ونزوئلا کاهش بیشتری یابد.

همچنین در کنار آن انتظار کاهش نفت تولید ایران نیز وجود دارد چرا که این کشور تحت فشار هم‌پیمانان آمریکا برای کاهش وارداتشان از این کشور این مسأله قیمت نفت را به 80 دلار در هر بشکه می‌رساند و حتی تصور می‌شود که فراتر از این قیمت هم برود.

مسأله دیگر اینکه واشنگتن و پکن هر دو ادعا کردند که در مذاکره‌ تجاری بین دو کشور موفق بودند و از جنگ تجاری که بین دو کشور آغاز شده بود عقب نشستند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar