فارس/ پس از آنکه دولت آمریکا در ماه مارس برای واردات آلومینیوم و فولاد تعرفه وارداتی اعمال کرد هند هم دست به اقدام متقابل زده است.

به نقل از اسپوتنیک، در روز 9 مارس سال جاری دولت آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم به ترتیب تعرفه 25 و 10 درصدی اعمال کرد که این مساله واکنش‌های جدی در جهان در پی داشت.

پس از آنکه چین و اروپا از برنامه خود برای اقدام متقابل علیه آمریکا خبر دادند و حتی چین تا حدودی به جنگ تجاری با آمریکا ورود کرد این بار دولت هند اعلام کرده است که برای واردات 20 قلم کالا از آمریکا به این کشور تعرفه گمرکی تا 100 درصد اعمال می‌کند.

هند در تقابل با افزایش تعرفه‌ها در آمریکا تعرفه‌های گمرکی تلافی‌جویانه‌ای را برای واردات کالاهای آمریکایی وضع کرده است که از جمله آنها می‌توان به برخی محصولات کشاورزی ، آجیل، دانه‌های روغنی، روغن پالم، پودر کاکائو، ماشین گلف ،‌موتور سیکلت و موتور خودروی بالای 800 سی‌سی، خودرو و برخی دیگر از کالاهای آمریکایی اشاره کرد.

اعمال تعرفه از سوی آمریکا تا 1.5 میلیارد دلار از صادرات هند به این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

هند همچنین به صورت رسمی در این باره با سازمان تجارت جهانی مکاتبه کرده و اعلام کرده است در صورتی که دولت ترامپ از تصمیم خود عقب‌نشینی نکند از ماه آینده این تعرفه‌ها را اجرایی می‌کنند.

هند طی هشداری جدی به آمریکا اعلام کرده است این اقدامات تا زمانی که‌ آمریکا دست از سیاست‌های این چنینی خود برندارد ادامه خواهد داشت. در مکاتبه هند با سازمان تجارت جهانی آمده است هند تعرفه وارداتی برای برخی کالاهای آمریکایی را براساس آنچه آمریکا انجام داده است افزایش می‌دهد.هند حق خود می‌داند که با اقدامات آمریکا مقابله به مثل کند.

هند پیش‌تر از مقامات آمریکایی خواسته بود تا این کشور را از قانون اعمال تعرفه وارداتی مستثنی کند و مشکل را از طریق گفت‌وگو حل کند که این مسائل از سوی دولت ترامپ رد شد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar