میزان/ عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه روش پلکانی که بانک مرکزی برای افزایش نرخ ارز در پیش گرفته روش درست و مناسبی است، گفت: اگر از سالیان گذشته این کار صورت می‌گرفت ناچار نبودند که به یک باره قیمت ارز را چند برابر افزایش دهند.

سید حسین سلیمی درباره افزایش قیمت دلار طی چند روز اخیر توسط بانک مرکزی اظهار کرد: بانک مرکزی از ابتدا هم اعلام کرد نرخ ارز را ثابت نگه نخواهد داشت و بر اساس تورم نرخ ارز افزایش پیدا می‌کند و این افزایش ۵ تا ۶ درصدی می‌تواند به صورت یک جا یا پلکانی توسط بانک مرکزی اعمال شود.

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه فعالان اقتصادی موافق این شیوه بانک مرکزی هستند و خواسته شان این است که نرخ تعدیل شود و ثابت نماند و با تورم تغییر کند، افزود: صادرکنندگان معتقدند نرخ پایه پایین است و علاقمند به افزایش نرخ پایه هستند تا صادرات انجام دهند.

وی گفت: روش پلکانی که بانک مرکزی در پیش گرفته روش درست و مناسبی است و اگر از سالیان گذشته این کار صورت می‌گرفت ناچار نبودند که به یک باره قیمت ارز را چند برابر افزایش دهند.

سلیمی ادامه داد: همه می‌دانند این نوع تعدیل روش بسیار مناسبی است و با این روش دیگر، عرضه کنندگان اجناس سعی نمی‌کنند اجناس خود را نگه دارند تا قیمت ارز تعیین تکلیف شود.

عضو اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش پلکانی از سوی بانک مرکزی بر بازار اثرگذار خواهد بود یا خیر تاکید کرد: نهایتا این افزایش بر اساس اعلام بانک مرکزی ۵ درصد است و تاثیری بر بازار نخواهد داشت و تجار هم اجناس خود را به فروش می‌رسانند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar