تسنیم/ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از تشکیل کمیته ویژه برای بررسی وضعیت مسکن در این کمیسیون خبر داد.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه وضعیت و نوسانات این روزهای بازار مسکن با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بررسی شد.

وی با بیان اینکه آخوندی در این جلسه اعلام کرد طی چهار سال گذشته موفق به احداث 118 هزار واحد مسکن اجتماعی از طریق سازمان زمین و مسکن، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان شده است، ادامه داد: طبق گزارش آخوندی، نرخ رشد مسکن در دولت فعلی مطابق با نرخ رشد تورم پیش رفته است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با تاکید براینکه نظر مسئولان وزارت راه و شهرسازی درباره افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر این بود که از سه منظر این موضوع قابل بررسی است، افزود: از نظر آخوندی، منظر اول بحث اقتصاد کلان کشور، منظر دوم نوسانات موجود در بازار ارز و منظر سوم بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه آخوندی در جلسه امروز کمیسیون اعلام کرد برای عرضه و تقاضای مسکن برنامه دارد، تصریح کرد:برنامه وزارت راه و شهرسازی در راستای توانمند کردن قشار متوسط و رو به پایین جامعه برای خرید مسکن از طریق بازآفرینی بافت‌های فرسوده و سپرده‌گذاری و دریافت وام کم بهره است.

بدری از تشکیل کمیته‌ای ویژه با حضور برخی از اعضای کمیسیون عمران، معاونان وزارت راه و شهرسازی و معاونان سازمان برنامه و بودجه برای بررسی وضعیت بازار مسکن خبر داد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز سوال نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از عباس آخوندی مطرح شد، گفت: سوال نماینده ارومیه نیز درباره وضعیت بازار مسکن بود که قرار شد وزیر راه و شهرسازی طی یکی دو هفته آینده بررسی‌های بیشتری در خصوص ابعاد سوال وی داشته و گزارش خود را به قاضی‌پور اعلام کند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar