تسنیم/ واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن، یعنی نخستین ماه پس از آنکه آمریکا گفته تحریم ها علیه ایران را مجددا برقرار خواهد کرد، ۱۵.۹ درصد کاهش یافته است.

به نقل از رویترز، آمارهای منابع کشتیرانی و صنعتی نشان می دهد، واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن، یعنی نخستین ماه پس از آنکه آمریکا گفته تحریم ها علیه ایران را مجددا برقرار خواهد کرد، 15.9 درصد کاهش یافته است.

این گزارش حاکی است، در ماه ژوئن، هند 592 هزار و 800 بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرده در حالی که این رقم در ماه می 705 هزار و 200 بشکه بوده است. این منابع نخواستند نامشان فاش شود.

هند، مهمتری مشتری نفت ایران پس از چین، از پالایشگاه های خود خواسته تا به دنبال جایگزین هایی برای نفت ایران باشند، زیرا دهلی نو ممکن است ناگزیر شود بقرای تبعیت از تحریم های جدید آمریکا خرید نفت از ایران را به شدت کاهش دهد.

هرچند پالایشگاه های دولتی واردات نفت از ایران را افزایش داده اند، کاهش خرید پالایشگاه های خصوصوی موجب شده تا خرید نفت هند از ایران در ماه ژوئن کاهش یابد.

بر اساس آمارها، پالایشگاه های دولتی، که حدود 60 درصد از ظرفیت حدودا 5 میلیون بشکه ای پالایش نفت هند را تشکیل می دهند، در ماه ژوئن حدود 10 درصد بیشتر از ماه می یعنی حدود 454 هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده اند.

پالایشگاه های دولتی هند در سال مالی 18-2017 به دلیل اختلاف دهلی نو و تهران بر سر واگذاری امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد ب، خرید نفت از ایران را کاهش داده بودند. اما پس از آنکه ایران پیشنهاد کرد که نفت خود را به رایگان به سواحل هند حمل کند و مهلتی 60 روزه برای پرداخت پول نفت خود قائل شود، پالایشگاه های دولتی هند، از ماه آوریل طرح هایی را برای افزایش خرید نفت از ایران به اجرا گذاشته اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar