تسنیم/ مدیر روابط عمومی کیش ایر از بروز مشکل برای پروازهای این شرکت به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: در صورت عدم تخصیص ارز دولتی به کیش ایر از سوی بانک مرکزی زمینگیری هواپیمای این شرکت قابل پیش بینی است.

اسدی اظهار کرد: پروازهای کیش ایر به دلیل غیر عملیاتی شدن چند فروند از هواپیماهای این شرکت ناشی از عدم تخصیص ارز دولتی از طرف بانک مرکزی و بروز مشکلات فنی طی یک ماه گذشته با تاخیرات زیاد مواجه شده است.

وی افزود: از زمان بروز مشکلات ارزی در داخل کشور و اتخاذ تدابیر توسط دولت بمنظور تخصیص ارز دولتی به دستگاه های دولتی منجمله کیش ایر از طریق بانک مرکزی متاسفانه این شرکت موفق به اخذ ارز دولتی نشده و این معضل منجر به زمینگیری دو فروند هواپیمای استیجاری شرکت شده است.

وی بیان کرد: این معضل قطعاً فعالیت سایر هواپیماهای شرکت را به دلیل لزوم تامین قطعات که منشاء تامین خارجی داشته و باید از طریق شرکتهای تامین کننده خارجی تهیه شود را تحت الشاع قرار خواهد داد و با ادامه این روند عدم امکان فعال شدن دو فروند هواپیمای زمینگیر MD و F100 این شرکت و همچنین زمینگیری سایر هواپیماهای شرکت به دلیل خالی شدن انبار لوازم و قطعات قابل پیش بینی است.

وی اضافه کرد: متاسفانه طی دو ماه اخیر سه فروند هواپیمای این شرکت به دلایل غیر مترقبه فنی منجمله برخورد جسم خارجی به هواپیما ، برخورد پرنده به موتور هواپیما و از کار افتادن موتور هواپیما دیگر در زمان take off غیر عملیاتی شد و این معضلات در مجموع امکان ارائه خدمات پرواز در شان مردم فهیم ایران اسلامی را از این شرکت سلب کرد و پروازهای کیش ایر را با تاخیر زیاد مواجه کرد.

مدیر روابط عمومی کیش ایر اظهار کرد: با توجه به تعهد این شرکت به مسافرین پروازی تمامی سعی و تلاش جهت اجاره هواپیما از سایر شرکتهای هواپیمایی به منظور انجام پروازها در موعد مقرر بکار گرفته شد لکن علیرغم همکاری سایر ایرلاینها به دلایل برون سازمانی پروازها با تاخیر مواجه شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تنها راهکار موقت جهت خارج شدن از این شرایط کاهش پروازهای این شرکت و در نظر گرفتن یک هواپیما از هواپیماهای فعال شرکت بصورت جایگزین (BACK UP) است و قطعا این تصمیم شرکت از لحاظ اقتصادی به نفع کیش ایر نخواهد بود لکن در راستای حفظ اصل مشتری مداری و اخذ رضایت مسافران از ابتدای هفته آتی این تصمیم عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: لذا ضمن عذرخواهی از مسافران پرواز کیش ایر بابت تاخیرات پروازی -لغو برخی پروازها- طی یکماه گذشته ذکر این مهم است که این اقدام راهکار موقت بوده و در صورت عدم تخصیص ارز دولتی به کیش ایر از سوی بانک مرکزی زمینگیری هواپیمای این شرکت قابل پیش بینی است.

برای مثال پرواز ساعت 18 امروز تهران-استانبول کیش ایر به دلیل مشکلات مربوط به عدم تخصیص ارز و اعتراضات ناشی از آن لغو شد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar