باشگاه خبرنگاران/ یک مقام مسئول گفت:براساس آخرین آمار 5 میلیون و 800 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 7 هزار و 700 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شد.

اسماعیل اسفندیاری پور مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم ،اظهار کرد: براساس آخرین آمار، 5 میلیون و 800 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 7 هزار و 700 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شد.

وی از پرداخت 50 درصد مطالبات گندمکاران (که تا 22 تیرماه وارد سامانه شد) خبر داد و گفت: همچنین صددرصد مطالبات گندمکاران که از ابتدای فروردین تا 22 اردیبهشت گندم تولیدی خود را تحویل مراکز دولتی دادند، پرداخت شد.

اسفندیاری پور با بیان اینکه روزانه 100 هزارتن گندم از استان های غرب و شمال غرب خریداری می شود، افزود: طبق روال سال های گذشته، خرید تضمینی گندم تا پایان آبان ماه از کشاورزان ادامه خواهد داشت.

به گفته این مقام مسئول با توجه به کیفیت مناسب گندم های تولیدی وذخیره سازی مناسب محصول، نیازی به واردات گندم در سال جاری نداریم.

مجری طرح گندم در پایان در توصیه ای به کشاورزان تصریح کرد: از گندمکاران تقاضا داریم که گندم تولیدی خود را تحویل مراکز خرید و بازرگانی غله دهند و از آتش زدن بقایای گندم در مزارع خود اجتناب کنند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar