آخرین خبر/ با از سرگیری فعالیت صرافی‌ها برای خریدوفروش ارز، بسیاری از متقاضیان خرد براساس اعلام بانک مرکزی می‌توانند نیازهای خود را از آنها برطرف کنند که این مساله باعث شده تا نرخ صرافی‌ها با نرخ دلالی تقریباً برابر باشد. قیمت سکه و طلا نیز اندکی ارزان‌تر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین در بازار امروز معاملات فردوسى، در صرافی‌ها نرخ هر دلار آمریکا براى فروش ۱۰۶۸۰ و برای خرید ۱۰۵۸۰ تومان است. البته در تابلوى برخى از صرافى‌ها این نرخ تا حدودى پایین‌تر از قیمت واقعى درج شده است اما به گفته آن‌ها هیچ خرید و فروشى با این نرخ انجام نمى‌شود. به گفته صرافى‌ها فقط ارز مسافرتى به متقاضیان آن هم تا سقف ٦هزار دلار یا ٥هزار یورو و یا ٣٠هزار لیر و فقط با در دست داشتن پاسپورت و بلیط داده مى‌شود. به گفته یکی از صرافى‌ها متقاضی می‌تواند با در دست داشتن این مدارک از هر صرافى ٦هزار دلار دریافت کند اما مالیات به آن تعلق مى‌گیرد.
اما در بازار آزاد، هیاهوى زیادى بر پا شده است. در بازار آزاد نرخ هر دلار از ۱۰۶۰۰ تا ۱۰۷۵۰تومان براى فروش و۱۰۵۰۰ تا ۱۰۶۰۰تومان براى خرید ارز از فروشنده‌ها متغیر است. یورو نیز در صرافى‌ها ۱۲۱۰۰تومان براى خرید و ۱۲۲۵۰تومان براى فروش قیمت گذارى شده است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران؛ سکه امامی با افت 62 هزار تومانی نسبت به آغاز معاملات به 3 میلیون و 813 هزار تومان رسید و سکه بهار آزادی با کاهش 95 هزار تومانی، 3 میلیون و 456 هزار تومان قیمت خورد.
نیم سکه با افت 30 هزار تومانی و ربع سکه با کاهش 10 هزار تومانی به ترتیب یک میلیون و 780 هزار تومان و 921 هزار تومان معامله شدند.
طلای 18 عیار هم از غافله عقب نماند و با افت 3 هزار تومانی به 292 هزار و 970 تومان رسید.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar