باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در خصوص افزایش پتانسیل صادرات به قطر گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم در بندر «شیوء»، می‌تواند این بندر را به کانون فعال صادراتی در غرب استان هرمزگان تبدیل کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب رئیس اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بندری و حمل و نقل دریایی علاوه بر اشتغالزایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تأثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان خواهد داشت، اظهار کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در بندر شیوء و با توجه به نزدیکی آن به کشور‌های حاشیه‌نشین خلیج‌فارس از جمله قطر، این بندر می‌تواند به عنوان به کانون فعال صادراتی و پایانه‌های موادمعدنی در غرب استان هرمزگان تبدیل شود.
وی تصریح کرد: تجهیز، توسعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این بندر، زمینه ساز تحولی چشمگیر در بحث رونق صادرات غیرنفتی و تجارت دریایی با کشور‌های منطقه خلیج فارس خواهد شد.
عسکری نسب با اشاره به برنامه‌های دولت در زمینه ایجاد اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی در کشور، افزود: در همین راستا، بندر شیوء از طریق سرور مرکزی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به شبکه یکپارچه اطلاعاتی بنادر کشور متصل شده است.
رئیس اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اطلاع رسانی سریع، برچیدن تشریفات وقت‌گیر اداری و تسریع در انجام فرآیند مکاتبات را از جمله نتایج اتصال بندر شیوء به شبکه یکپارچه اداری بنادر کشور بیان کرد و گفت: راه اندازی این سامانه و همچنین فعال شدن نماد مالی در این بندر، منجر به ساده سازی فرایند‌های مختلف اداری و بهینه شدن زمان و هزینه‌های مشتریان شده و افزایش رضایت عمومی مردم منطقه را در پی خواهد داشت.
وی به کارگیری فناوری اطلاعات در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی در راستای افزایش بهره وری، ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی و استقرار دولت الکترونیک را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.
بندر شیوء از توابع شهرستان پارسیان در گلوگاه اقتصادی سه استان مرزی هرمزگان، بوشهر و فارس و در فاصله ۲۱۰ کیلومتری بندرلنگه واقع شده که با فاصله ۱۱۰مایل دریایی (هر مایل دریایی معادل ۱،۸ کیلومتر)، نزدیکترین مرز خشکی ایران با بندر الرویس قطر محسوب می‌شود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar