فارس/ در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۷۸.۱۷ دلار به فروش رسید که نسبت به دیروز ۵ سنت کاهش داشته است.

به گزارش بلومبرگ، در آخرین مبادلات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۷۸.۱۳ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز ۵ سنت افت داشته است. نفت آمریکا اما ۱۹ سنت بالا رفت و ۶۸.۷۸ دلار در هر اونس رسید.
به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک، در آخرین مبادلات روز گذشته بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت تولیدی این سازمان ۷۷.۱۶ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به روز قبل از آن ۱.۱۴ دلار افزایش داشته است.
به گزارش رویترز افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه نفت به بازار در پی تحریم ایران می‌تواند قیمت را در روز معاملاتی جاری صعودی کند، اما نگرانی‌ها نسبت به افت تقاضا از افزایش قیمت نفت جلوگیری کرد.
نگرانی‌ها نسبت به بحران در اقتصادهای نوظهور و از طرفی گسترش مناقشات تجاری باعث شده است که در طرف تقاضا نیز چشم‌انداز در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.
طی هفته گذشته قیمت نفت برنت ۱.۸ درصد و قیمت نفت آمریکا ۱.۵ درصد رشد داشته است.
مؤسسه تحقیقاتی AMZ می‌گوید: حمایت افزایشی از قیمت نفت با توجه به مشکلات پیش رو در طرف عرضه همچنان پابرجا خواهد ماند.
آژانس بین‌المللی انرژی روز گذشته هشدار داد علی‌رغم روند کاهشی عرضه نفت به بازار جهانی طی سه ماه آینده تقاضای نفت در جهان به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
این آژانس اعلام می‌کند تنها چیزی که می‌تواند پیش‌بینی‌های ما نسبت به شرایط بازار نفت و رشد تقاضا در سال ۲۰۱۹ را تحت تأثیر قرار دهد مشکلات اقتصادی در بازارهای نوظهور به دلیل کاهش ارزش پول ملی آنها در برابر دلار است که هزینه واردات انرژی به این کشورها را افزایش خواهد داد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar