فارس/ در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا 1203.7 دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز 3.2 دلار پایین‌تر بوده است.

به گزارش کیتکو، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم افزایش یافت و طلا کاهش قیمت را تجربه کرد.

بر همین اساس هر اونس طلا 3.2 دلار ارزان شد و 1203.7 دلار به فروش رسید. قیمت کنونی در مقایسه با قیمت متوسط یک ماه گذشته این فلز 8.4 دلار بالاتر و در مقایسه با متوسط قیمت یک سال گذشته آن 86.9 دلار پایین‌تر بوده است.

قیمت نقره 6 سنت افزایش یافت و به 14.37 دلار در هر اونس رسید. پلاتین و پالادیوم نیز به ترتیب با 2 و 3 دلار افزایش 835 و 1052 دلار در هر اونس قیمت‌گذاری شدند.

اصلی‌ترین کاهش قیمت طلا در بازار جهانی در معاملات امروز افزایش ارزش دلار در بازار ارز بوده است. با توجه به اینکه سرمایه‌‌گذاران به طور کامل بر افزایش بهره دلار در آمریکا طی هفته‌های آینده حساب کرده‌اند و از طرفی قرار است این هفته بحران تجاری بین آمریکا و چین وارد فاز تازه‌ای شود، ارزش دلار امروز افزایش یافته است.

قرار است در هفته پیش‌ رو چین و آمریکا تعرفه‌های جدیدی را بر واردات ده‌ها میلیارد دلار کالا از یکدیگر اعمال کنند.

ارزش دلار در معاملات ارزی امروز در برابر سبد عرضه‌های مرجع افزایش یافت و باعث شد خرید طلا برای دارندگان دیگر ارزهای بین‌المللی گران‌تر تمام شود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar