مهر/ سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب و برنامه راهبردی دولت و وزارت متبوع، خواستار جدیت بیشتر نظام بانکی برای واگذاری اموال مازاد بانک ها شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید رحمت ا... اکرمی طی سخنانی در مجمع عمومی عادی سالیانه یکی از بانکها، با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار های خود با هیئت دولت، به دفعات بر لزوم واگذاری اموال مازاد بانک ها و پرهیز آنها از بنگاه داری تاکید کرده اند، افزود: این بحث باید به جد پیگیری شود و البته باید دقت داشت که در عرضه اموال و املاک بانک ها ضرری متوجه بانکها نشود.
وی یکی از مباحث مهم و مورد تاکید رییس جمهور در جلسات هیئت دولت را تعطیلی و ادغام شعب اضافی بانک ها عنوان کرد و گفت: مشکلات و محدودیت های بانک ها در این خصوص، به ویژه در شهرهای کوچک را درک می کنیم ، اما به هر حال باید برنامه ای در این ارتباط طراحی شود تا کار سریع تر به سرانجام برسد.
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگری از سخنان خود، «آزاد کردن ذخیره قانونی بانک ها» را یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید رییس جمهور و وزارت اقتصاد عنوان کرد و خواستار پیگیری جدی این موضوع از سوی نظام بانکی شد.
اکرمی همچنین با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع اظهار داشت: بانک ها در ارائه خدمات مناسب و توأم با احترام به مردم نهایت مراقبت را انجام دهند.
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تکریم مردم در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع به صورت جدی مورد توجه نظام اداری کشور می باشد و سازمان های خدماتی به ویژه بانک ها باید آن را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و نظارت کامل را نیز بر اجرای دقیق آن اعمال کنند.
اکرمی در ادامه، بحث core banking را از جمله مباحث مهمی دانست که باید از سوی نظام بانکی کاملاً جدی گرفته شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح بعضی ویژگی های خاص بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی، به ارائه خدمات شایان توجه در حوزه نیروهای مسلح، بخش های زیر بنایی و اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت ، خدمات چشمگیر این بانک در تامین مالی طرح بزرگ و ملی «مهار آب های مرزی» نیز طرحی است که مقام معظم رهبری نسبت به آن توجه ویژه ای داشته اند و حتی مجوز استفاده رقم بزرگی از اعتبارات صندوق توسعه ملی را نیز برای آن صادر کرده اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar