فارس/ امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با بیش از یک و نیم دلار کاهش به حدود 82 دلاردر هر بشکه معامله شد به دلیل طوفان سهمگین هاریکان حدود نیمی از تولید کنندگان نفت خلیج مکزیک آمریکا کار خود را تعطیل کردند.

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با 1.58دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 81 دلار و 51 سنت به فروش رفت.
قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم با کاهش 1.25 دلاری مواجه شد و هر بشکه از این نوع نفت خام به قیمت 71 دلار و 92 سنت معامله شد.
در سایر فرآورده‌های پالایشگاهی هم بنزین با 4.16 دلار کاهش گالنی 197 دلار و 88 سنت معامله شد.
نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب 3.47 دلار و 13.75 دلار را تجربه کردند.
خبرگزاری رویترز درباره دلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی نوشت: افزایش ذخایر نفت آمریکا باعث شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش و به کمترین میزان دو هفته گذشته برسد.
مؤسسه نفت آمریکا اعلام کرد: ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته بیش از آنکه مورد انتظار بود افزایش یافت و ذخایر بنزین هم افزایشی بود.
ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 5 اکتبر با 9.7 میلیون بشکه افزایش به 410.7 میلیون بشکه رسید. در حالیکه تحلیلگران انتظار داشتند افزایش 2.6 میلیون بشکه‌ای داشته باشد،اداره اطلاعات انرژی آمریکا قرار است امروز آمارهای رسمی را اعلام کند.
رویترز می‌نویسد: به دلیل طوفان وحشتناک آمریکا بیش از 42 درصد تولید کنندگان نفت خلیج مکزیک فعالیت خود را متوقف کردند و انتظار می‌رود در این منطقه روزانه 718 هزار و 877 بشکه تولید نفت داشته باشند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید