تسنیم/ رئیس کل بانک مرکزی امروز به نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران نرفت.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی که قرار بود امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران حضور یابد، نیم ساعت قبل از آغاز جلسه حضورش لغو شد.

موضوع جلسه امروز هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران درباره مشکلات ارزی از جمله پیمان‌سپاری ارزی و نوسانات جدید آن بود که این جلسه بدون حضور وی برگزار شد.

یکی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی درباره شرایط فعلی تجارت کشور با نرخ ارز موجود در بازار گفت: تولید با نرخ ارز سامانه نیما به صرفه نیست به طوریکه بنده تولید خود را به کشورهای ترکیه و چین برده‌ام و قوانین فعلی موجود در ارتباط با ارز تولید را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: تولید صادرات محور تنها در شرایطی امکانپذیر است که از یارانه‌های رانتی مانند آب و برق ارزان‌قیمت استفاده کرده باشند تا محصولاتی مانند سیمان و پتروشیمی را به کشورهای دیگر صادر کند.

وی همچنین درباره عدم پرداخت مالیات توسط برخی بنگاه‌ها گفت: در حالیکه دو وزارتخانه با همدیگر هماهنگ می‌کنند که به جای پرداخت مالیات خدمات ارزان‌قیمت‌تری ارائه دهند چه انتظاری از دستگاه‌های نیمه دولتی و بخش خصوصی می توان داشت و در این شرایط هیچ کس مالیات نمی‌پردازد.

بنابراین گزارش، علوی عضو دیگر هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: در کشور اتفاقات عجیبی می‌بینیم که با اظهارات مسئولان بسیار متفاوت است.

وی افزود: دولت همیشه و به طور مکرر از تولید و صادرات غیرنفتی از صحبت‌هایش حمایت می‌کند اما عملی که انجام می‌دهد مخالف فعالیت‌های تولید و بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه درباره اینکه آمریکا به تحریم‌کردن معتاد شده است گفت: دولت نیز به قیمت‌گذاری کالا و خدمات اعتیاد پیدا کرده است و علاقه شدیدی به قیمت‌گذاری دارد که این موضوع تبدیل به اعتیادی خطرناک شده به طوریکه رئیس جمهور کشورمان به طور شبانه می‌گوید که قیمت هواپیما باید کاهش یابد و در مورد پوشک بچه نیز همینطور است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید