تسنیم/ عضو کمیسیون انرژی مجلس زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست.

جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه‌بندی و دو نرخی شدن بنزین اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی زمان برای سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین مناسب و آماده نیست و بهتر است این طرح در فرصت مناسب اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به اعمال تحریمهای اخیر آمریکا و جنگ اقتصادی که متعاقب آن آغاز شده فضا برای اجرای سهمیه‌بندی بنزین مناسب نیست بنابراین مسئولان مربوطه باید کمی تامل کنند تا شرایط تثبیت شده و با عبور از شرایط فعلی و پس از تثبیت اوضاع در این مورد تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه بر راه اندازی مجدد سامانه هوشمند کارت سوخت در حدود 100 میلیون دلار برای دولت هزینه دارد، تصریح کرد: بعید است که این میزان هزینه داشته باشد، چرا که این سامانه در زمان راه اندازی هم این میزان هزینه برای دولت نداشته که طبق اطلاعات بنده هزینه راه اندازی مجدد این سیستم بسیار ناچیز است.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که ممکن است که دولت بحث افزایش قیمت بنزین را در بودجه سال آینده مطرح کند، تاکید کرد: طبق قانون دولت باید 15 آذر لایحه بودجه سالانه را به مجلس ارائه دهد، اما دولت تا کنون در این باره موضعی نگرفته است.

میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: دولت در بودجه سال جاری نیز بحث افزایش قیمت بنزین را مطرح کرده بود که مجلس با آن مخالفت کرد. در حال حاضر هم فضای مجلس برای افزایش قیمت بنزین آماده نیست و با توجه به اینکه فضای مجلس به سمت انتخابات می‌رود بعید است مجلس مسئولیت افزایش قیمت بنزین را بپذیرد؛ مگر اینکه دولت اختیاراتی در این زمینه بخواهد و نمایندگان بخواهند این اختیار را به دولت بدهند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید