باشگاه خبرنگاران/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات نحوه توزیع بسته‌های حمایتی دولت را تشریح کرد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از 1500 کودک معلول در مدارس استثنایی در حال تحصیل هستند که دولت در نظر دارد با کمک NGOها امکانات لازم برای آن‌ها را فراهم کند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات معلولان معماری شهرها است که در نظر داریم با شهردار جدید تهران اقداماتی در رابطه با بهسازی معابر شهری انجام دهیم.

شریعتمداری بیان کرد: اولویت ما در خصوص کودکان معلول، موضوع توانمندی و آموزش آن‌ها است و در آینده‌ای نزدیک با کمک شرکت‌های دانش بنیان و سازمان بهزیستی اقداماتی در جهت توانمندی آن‌ها انجام می‌دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با زمان توزیع بسته‌های حمایتی دولت گفت: توزیع بسته‌های حمایتی دولت آغاز شده است و در نظر داریم تا این بسته‌ها در میان نیمی از افراد جامعه ارائه شود.

وی بیان کرد: سه دهک از جامعه مشمول دریافت بسته حمایتی می‌شوند، گروه اول افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد هستند که توزیع بسته‌های حمایتی بین آن‌ها آغاز شده است.

شریعتمداری گفت: گروه دوم افراد دارای حقوق زیر 3 میلیون تومان و کارمندان دولت هستند که بسته حمایتی با سیاست جبرانی به آن‌ها ارائه می‌شود و بسته کالای آن‌ها حداقل 200 هزار تومان تا 300 هزار تومان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مرحله سوم بعد از اتمام مرحله دوم آغاز می‌شود تا همپوشانی بین گروه‌ها نداشته باشیم، در مرحله سوم بسته حمایتی شامل تمام بیمه شدگان از جمله کارگران ساختمانی می‌شود.

وی تصریح کرد: نظر رئیس جمهور توزیع بسته کالایی است، نه پرداخت وجه نقد، لذا به تمام کارمندانی که زیر 3 میلیون تومان حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند، بسته حمایتی پرداخت می‌شود.

شریعتمداری افزود: سازمان برنامه و بودجه بودجه حدود 3 هزار میلیارد تومان بودجه برای بسته حمایتی دولت اختصاص داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با توزیع بسته حمایتی در سال 98 گفت: این اقدام نیازمند بررسی بودجه در سال 98 است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید