ایسنا/ گزارش های میدانی از بازار میوه حاکی از آن است که وضعیت چندان مناسبی به لحاظ قیمتی در این بازار حاکم نیست. در حالی که اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار از فراوانی و ثبات قیمت‌ها خبر می دهد.

با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب ۸۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تومان و نارنگی بندری ۱۴ هزار تومان است و با اضافه کردن نرخ منطقی ۳۵ درصدی به آنها قیمت‌های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فراوانی که به آن اشاره می‌کنید، قیمت‌ها روند افزایشی دارد؟ افزود: وقتی فراوانی در بازار وجود داشته باشد، نخریدن و وفور محصول سبب می‌شود قیمت‌ها متعادل‌تر شده و روند معقول‌تری پیدا کند.

کارگر روند قیمتی را نزولی می داند به گونه‌ای که انواع میوه‌ها در بازار پایین‌تر از نرخ‌های مصوب در بازار فروخته می‌شود. همچنین در صورت مشاهده گران فروشی ، مردم می توانند آن را گزارش کرده و با اتحادیه یا دستگاه‌های نظارتی مانند سامانه تلفنی ۱۲۴ تماس بگرند تا با متخلفان برخورد کنند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ايران مهربان
سيل آگهی