خانه ملت/ عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : کیفیت و عمر مفید هواپیماهای دست دوم باید مورد توجه قرار گیرد، از این رو عمر مناسب برای خرید هواپیما حداکثر ۵ سال است.

سیدکمال الدین شهریاری ا اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای خرید هواپیما، گفت: بر اساس تصمیم وزارت راه و شهرسازی و موافقت شورای اقتصاد، قرار است که ۲۰ فروند هواپیمای A.T.R، سه فروند ایرباس جدید و تعدادی هواپیمای ایرباس دست دوم خریداری شود.

خرید هواپیماهای جدید، راهکار کاهش فرسودگی ناوگان هوایی کشور

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:ورود ۲۰ فروند هواپیمای A.T.R و سه فروند ایرباس جدید اثرات بسیار مثبتی در بهبود وضعیت ناوگان هوایی کشور می گذارد، زیرا در شرایط کنونی این ناوگان دچار فرسودگی است.

وی گفت: خرید هواپیماهای جدید میانگین عمر متوسط هواپیماهای ناوگان هوایی را به میزان چشمگیری کاهش داده و از طرفی ظرفیت حمل مسافر و تعداد صندلی های موجود این ناوگان افزایش خواهد یافت.

کاربرد هواپیماهای A.T.R با توجه به وضعیت جغرافیایی کشور

شهریاری تصریح کرد: خرید هواپیماهای A.T.R بسیار کاربردی است، زیرا با توجه به شرایط و تکنولوژی به کار رفته، این هواپیماها برای فرودگاه های کوچک و همچنین تردد میان شهرها با فاصله کم بسیار مطلوب خواهد بود.

جلوی خرید هواپیماهای دست دوم گرفته شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای خرید هواپیماهای دست دوم، گفت: باید روند خرید هواپیماهای جدید و همچنین کیفیت این هواپیماها مشخص شود، یعنی اگر این هواپیماها در کشور فروشنده دیگر قابل استفاده نیستند، نباید برای فعالیت در کشور خریداری شوند.

عمر مناسب برای خرید هواپیماها حداکثر ۵ سال است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: کیفیت و عمر مفید هواپیماهای دست دوم باید مورد توجه قرار گیرد، از این رو عمر مناسب برای خرید هواپیماها حداکثر ۵ سال است، زیرا با پیشرفت تکنولوژی شاید بسیاری از هواپیماها قدرت پرواز داشته اما برای ادامه فعالیت مقرون به صرفه نباشند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید