تسنیم/ قیمت نفت روز دوشنبه به خاطر نگرانی در مورد رکود شدید اقتصادی کاهش یافت که مهمتر از کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا بر ایران و ونزوئلا است.
قیمت نفت روز دوشنبه به خاطر نگرانی در مورد رکود شدید اقتصادی کاهش یافت که مهمتر از کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا بر ایران و ونزوئلا بود .
نفت خام برنت 66.73 دلار در هر بشکه در ساعت 7:52 به وقت گرینویچ معامله شد که 30 سنت معادل 0.5 درصد نسبت به قیمت قبلی کاهش داشت .
نفت وست تگزاس اینترمدیت با 35 سنت معادل 0.6 درصد کاهش 58.69 دلار در هر بشکه فروخته شد .
قیمت هر دوی این شاخص ها تقریبا 3 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است . 


نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی آمریکا که در روز جمعه پس از اظهارات محتاطانه فدرال رزرو به وجود آمد ، باعث شد سود 10 ساله خزانه‌داری برای اولین بار از 2007 به زیر نرخ 3 ماهه برسد .
اطلاعات تولید کارخانه ای آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا هم به نگرانی در مورد رکود جهانی افزود. تولید کارخانه ای در آلمان برای سومین ماه پیاپی کاهش یافت .
بانک ای ان زد اعلام کرد که دورنمای تاریک اقتصادی بر مسائل مربوط به عرضه نفت سایه افکنده است، مسائلی مانند کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا بر ونزوئلا و ایران .
اوپک و متحدانش مثل روسیه توافق کردند 1.2 میلیون بشکه در روز عرضه نفت را پایین بیاورند تا قیمت به 70 دلار در هر بشکه برسد .ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید