فارس/ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: دومین کشتی لاینر کانتینری در مدت کمتر از یک ماه به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور وارد شد.

بهروز آقایی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در چابهار اظهار کرد: دومین کشتی لاینر کانتینری از ابتدای سال جاری صبح امروز از مبدا بنادر هندوستان وارد بندر چابهار شد که عملیات تخلیه و بارگیری آن در حال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: راه اندازی این خط لاینر تأثیر بسزایی در کاهش زمان و هزینه های وارده برقیمت نهائی کالا می‌شود که زمینه حمل کالاهای تجار کشورهای هندوستان، افغانستان، آسیای میانه و کشورهای CIS را فراهم نموده و لذا تجار و صاحبان کالا می توانند از این شرایط استفاده مطلوب به عمل آورند.

آقایی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز، تخفیفات و مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای تخصیص یافته به بندر چابهار، امروز شاهد حضور چندین کشتی بصورت همزمان در این بندر استراتژیک هستیم.

وی افزود: کاهش زمان انتظار کشتی‌ها برای پهلودهی و همچنین زمان سرویس دهی عملیاتی با استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، ارائه خدمات به موقع و ایمن، ارتقاء قابل ملاحظه نرم‌های عملیاتی تخلیه کالا از جمله دلایل کسب عنوان چهارمین بندر کانتینری کشور در سال 97 بوده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید