باشگاه خبرنگاران/ مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به ایام قبل از عید در بازار خبر داد.

حمید ورناصری در نشست خبری امروز که در محل این سازمان برگزار شد، از کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت دام زنده نسبت به ایام قبل از عید در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلوگرم لاشه ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان است که با توجه به روند تامین، واردات، ذخیره سازی و افزایش عرضه، کاهش قیمت گوشت در بازار استمرار خواهد داشت.

وی نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها با نرخ ۱۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و میادین میوه و تره بار ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که در چنین شرایطی پشتیبانی امور دام برای جلوگیری از زیان مرغداران اقدام به خرید مرغ منجمد با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان کرده است.

ورناصری نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ را ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ ۱۲ هزار تومان است که با توجه به کاهش نرخ تخم مرغ، پیشنهادی را مبنی بر تامین نهاده‌ها همانند مرغداران گوشتی به تشکل مربوط داده ایم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید