تسنیم/ اوایل امسال که سیل استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و 18 استان دیگر کشور را درگیر کرد، بسیاری از مردم کشور همدلانه برای کمک به سیل‌زدگان کشور دست به کار شدند و کمک‌های نقدی و غیرنقدی بسیاری در اختیار هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گرفت. اما در این میان روز 21 فروردین ماه، خبری منتشر شد که بر اساس آن بخش خصوصی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور در نشست هم‌اندیشی برای کمک به سیل‌زدگان کشور وارد گود شده‌اند.

در اخبار منتشرشده از این نشست به‌نقل از رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام شد که «فعالان بخش خصوصی در گام عملی برای کمک به سیل‌زدگان، 50 میلیارد تومان و انواع کمک‌های غیرنقدی را به این امر اختصاص دادند». خوانساری حتی در ادامه این نشست گفته بود: «این آغاز راه است و در ادامه هم کمک‌های نقدی و غیرنقدی را ادامه خواهیم داد و هم در بازسازی مناطق سیل‌زده، زیرساخت‌ها و خانه‌های آسیب‌دیدگان از سیل حضور پررنگ خواهیم داشت».

کمک 50 میلیارد تومانی اعضای اتاق بازرگانی تهران و بخش خصوصی حاضر در این نشست به سیل‌زدگان کشور از سوی رسانه‌های رسمی در حالی اعلام شد که تا آن روز کل کمک‌های نقدی مردم ایران به هلال احمر چیزی کمتر از 130 میلیارد تومان بود و این یعنی ورود بخش خصوصی برای جبران خسارت‌های واردشده به سیل‌زدگان با تمام قدرت.

اما حالا با گذشت بیش از 3 ماه از آن روز و وعده خبر کمک 50میلیارد تومانی اعضای اتاق بازرگانی تهران و بخش خصوصی به سیل‌زدگان، به‌نظر می‌رسد ماجرا آن‌طور که در خبرها آمده بود، پیش نرفته و اخبار به‌دست‌آمده نشان می‌دهد از میان 50 میلیارد تومانی که بزرگان تجارت و صنعت و فعالان بخش خصوصی و حتی تعدادی از بانک‌ها وعده داده بودند، هیچ پولی به سیل‌زدگان داده نشده است.

بهمن عشقی دبیرکل اتاق بازرگانی تهران در درخصوص میزان کمک‌های نقدی جمع‌آوری‌شده از وعده 50میلیارد تومانی بخش خصوصی گفت: این رقم، مجموع کمک‌های تعهدی بخش خصوصی به سیل‌زدگان بود و این رقم آن زمان پرداخت نشد.

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران درباره میزان کمک‌های نقدی پرداخت‌شده افزود: متأسفانه کمک‌های بسیار ناچیزی جمع شد و این کمک‌ها نیز همچنان در حساب‌های ماست و هنوز پرداخت نشده است

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید