تسنیم/ درحالی که قیمت مرغ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است اما اصناف برای این محصول به صورت دل خواه قیمت گذاری می‌کنند، به طوری که این محصول در نقاط مختلف با قیمت‌های متفاوت و تا ۱۶ هزار تومان نیز به فروش می رسد.

در حالی که سقف قیمت مصوب مصرف کننده هر کیلوگرم مرغ 12 هزار و 900 تومان است این محصول در بازار به قیمت های متفاوتی و بالاتر از نرخ مصوب خود به فروش می رسد.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم هر کیلوگرم مرغ در خرده فروشی های تهران 14 هزار و 500 تا 16 هزار تومان به فروش می رسد. هر کیلوگرم از این محصول در روزهای گذشته تا 17 هزار تومان نیز بالا رفته بود اما اکنون قیمت آن کاهش بیش از 2 هزار تومانی داشته اما هنوز بالاتر از نرخ مصوب است.

قیمت هرکیلوگرم مرغ در خیابان پلیس تهران 14700 تومان، شهرک اندیشه تهران 14800 تومان، خیابان نجات اللهی 14500، خیابان حبیب الهی 16 هزار تومان و در آیت الله کاشانی 15 هزار و 500 تومان به فروش رسد.

بنابراین گزارش پیش از این معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفته بود که فروش مرغ بالاتر از 12 هزار و 900 تومان تخلف است و هیچ واحد صنفی و فروشگاهی حق عرضه مرغ بالاتر از این قیمت را ندارد.

بنابراین گزارش قیمت مرغ درحالی افزایش یافته است که صادرات این محصول آزاد است و با قیمت های بالاتری به خارج از کشور صادر میشود.

مرغداران اما دلیل افزایش قیمت مرغ را تنشهای گرمایی در مرغداریها و تلفات میدانند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید