خراسان/ سخنگو و نایب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس ضمن ارائه توضیحاتی درباره آخرین مصوبات این کمیسیون اعلام کردند حداقل پرداختی به کارکنان دولت و بازنشستگان در سال آینده مبلغ 2.8 میلیون تومان در ماه خواهد بود. ضریب افزیش حقوق 15 درصد تعیین شده است.

کمیسیون تلفیق، همچنین، از تصمیم جنجالی پیشین خود مبنی بر حذف برخی پلکان های مالیاتی نیز عقب نشست و فرمولی مشابه فرمول پیشنهادی دولت در لایحه را مصوب کرد. به گزارش خبرگزاری های فارس و خانه ملت، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال آینده کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت. هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: بند الف تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال ۹۹ افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر از جمله کارمندان دولت و نیروهای مسلح و بازنشستگان را به نحوی انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان ۱۵ درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم متناسب با سال های خدمت قابل قبول از 28 میلیون ریال کمتر نباشد. به این معنا که هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال آینده کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت. این در حالی است که طبق تصویب نامه شماره 8724/ت56485هـ مورخ 31/1/1398 هیئت وزیران، حداقل پرداختی به کارکنان طی امسال یک میلیون و 563 هزار تومان بوده است.
طبق اعلام قوامی و همچنین یوسف نژاد نایب رئیس این کمیسیون، سقف معافیت مالیاتی نیز در سال آینده ماهانه سه میلیون تومان خواهد بود. بر این اساس، مازاد بر این مبلغ تا 1.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مالیات 1.5 برابر تا 2.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد 2.5 برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه 20 درصد نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات 25 درصد است.گفتنی است در لایحه دولت پلکان های مالیاتی 5 تا و از 10 تا 35 درصد بود که کمیسیون تلفیق پیشتر این پلکان ها را به دو سطح 10 و 20 درصد تقلیل داده بود. بسیاری این تصمیم تلفیق را غیرعادلانه و به نفع فرار مالیاتی نجومی بگیران تفسیر کرده بودند. به نظر می رسد بعد از این اعتراضات، تلفیق به فرمولی مشابه پلکان های پیشنهادی دولت عقب نشینی کرده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید