بازار/بازار خودروی ایران در ده سال اخیر، شاهد انقلابی در قیمت خودرو بوده‌است. در سال 88 با 200 میلیون تومان می‌توانستید دو تا پرادو بخرید اما الان شاید بتوانید یک شاسی‌بلند چینی دست دوم با چند لکه رنگ بخرید!! این افزایش قیمت‌ خودروها باعث‌شد تا خریداران تمایل بیشتری به خرید خودروی دست دوم داشته باشند.
گرم شدن بازار خرید و فروش خودروی دست دوم باعث شد تا کلاهبرداران نیز، این شرایط را بهترین فرصت برای ورود به معاملات خودرو، به ویژه خودروهای بالای 200 میلیون تومان بدانند. بنابراین رعایت یک‌سری نکات مهم در خرید خودروی بالای 200 میلیون تومان، الزامی است تا متحمل ضرر و خسارت نشوید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد.
1.خودرو را بدون کارشناسی نخرید
خرید خودرو آن هم بدون انجام کارشناسی، یعنی به‌احتمال 75 درصد خودرویی که می‌خرید دارای ایراد در بدنه و یا بخش فنی است. حساسیت و اهمیت موضوع زمانی جدی می‌شود که خودرو، قیمت بالایی داشته‌باشد؛ به مثال اگر یک پژو 2008 را بر فرض سلامت کامل خریداری کنید و بعدا متوجه شوید که یک درب پژو 2008، رنگ‌شده است، باید با ضرر 13 میلیون تومانی کنار بیایید!


2. برای کارشناسی‌های متعدد هزینه پرداخت نکنید
طبق آمار همراه مکانیک به‌عنوان بزرگ‌ترین مرجع کارشناسی خودرو در ایران، برای خرید خودرو دست دوم حداقل به 3 بازدید نیاز است تا خودروی مدنظر پیدا شود. غیر از زمانی که خریدار باید صرف جستجو و انتخاب خودروی مناسب کند، پرداخت هزینه کارشناسی به ازای تمام موارد بازدید شده امری معقول و منطقی محسوب نمی‌شود.
کارشناسی خودروهای بالای 200 میلیون تومان، معمولا هزینه‌ای بالغ بر 350 هزارتومان را به‌همراه‌ دارد. این یعنی به‌طور میانگین باید حداقل یک میلیون تومان برای کارشناسی خودرو هزینه‌کنید تا به خودروی سالم برسید. بنابراین بهتر است برای خرید خودرو سراغ مرکزی بروید که تمامی خودروهای آن کارشناسی‌شده هستند. با این روش ریسک پرداخت هزینه زیاد برای کارشناسی‌های متعدد را به صفر می‌رسانید.

3. خودروی دست دوم را با گارانتی بخرید
یکی از لازمه‌های بسیار مهم در خرید خودرو که باید به آن اهمیت فراوانی بدهید، گارانتی است. گارانتی آن هم در شرایط تحریم برای بازار خودرو، دور از انتظار است و بیشتر شبیه به یک رویای شیرین است، اما در همین شرایط هم مجموعه‌هایی هستند که خودروی دست دوم را گارانتی می‌کنند تا در صورت اشتباه کارشناس و مشکل در بدنه و بخش فنی خودرو، بتوان خسارت دریافت کرد. البته که این امر در دنیا مسئله‌ای عادی است اما گارانتی خودروی دست دوم در ایران کمی تامل‌برانگیز است ولی خوشبختانه مجموعه همراه مکانیک با توجه به گارانتی کردن خودروهای دست دوم خود، خیال خریداران را راحت کرده‌است.

4. با عقد صحیح قولنامه، خیال خود را راحت کنید
یکی از مهم‌ترین امور در خرید خودرو که متاسفانه خیلی از افراد آن را جدی نمی‌گیرند و می‌خواهند مستقیما به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند، عقد قولنامه است. شما باید این را درنظر بگیرید که نه تنها نوشتن قولنامه ضروری است بلکه چگونه نوشتن آن هم مهم است. وارد کردن تمامی جزئیات توافق در قولنامه باعث می‌شود تا احتمال کلاهبرداری‌های بعدی به حداقل برسد. به عنوان مثال مواردی را شاهد هستیم که خریدار شماره شاسی خودرو را در قولنامه وارد نکرده و پس از مراجعه به تعویض پلاک متوجه شده که شماره درج شده روی شاسی خودرو با کارت خودرو همخوانی ندارد.
اما چطور می‌توان تمامی این موارد را رعایت کرد و بدون مشکل خودروی دست دوم خرید. 

همراه مکانیک؛ بهشت خریداران خودرو
همراه مکانیک اولین و بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی‌شده در ایران است. تمامی خودروهای موجود در نمایشگاه همراه مکانیک کاملاً از نظر فنی و بدنه کارشناسی شده‌اند و گزارش کارشناسی آن‌ها به‌صورت آنلاین موجود است. تفاوت اصلی شرکت همراه مکانیک با سایر شرکت‌های کارشناسی این است که همراه مکانیک به خریداران گارانتی 7روزه جبران خسارت می‌دهد تا در صورت اشتباه کارشناسان، جبران خسارت کند.
همچنین مشاوره حقوقی همراه مکانیک در زمان عقد قولنامه در کنار شماست تا نگرانی بابت مسائل حقوقی نداشته باشید.
برای مشاهده خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک کافیست به نمایشگاه همراه مکانیک به آدرس hamrah-mechanic.com/cars-for-sale مراجعه و خودروی مدنظرتان را جستجو کنید و بی دغدغه‌ترین روش خرید خودرو را با همراه مکانیک تجربه کنید.
در صورتی که خودروی مدنظر شما در نمایشگاه موجود نبود کافی است از طزیق لینک hamrah-mechanic.com/car-buy ثبت سفارش کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان همراه مکانیک خودروی ایده‌آل شما را پیدا کنند، کارشناسی کنند و با گارانتی به شما معرفی کنند.