تجارت نیوز/ در فروردین ماه سال گذشته، بورس بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر بازارهای مالی به ثبت رساند. آیا این روند در فروردین ماه امسال نیز تکرار می‌شود؟

بورس بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر بازارهای مالی به ثبت رساند. آیا این روند در فروردین ماه امسال نیز تکرار می‌شود؟
آمارها نشان می‌دهد در فروردین ماه سال گذشته بازار سهام سودده‌ترین و طلا زیان‌ده‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاران بود.

دلار
دلار در فروردین ماه سال گذشته با افزایش قیمت همراه شد. قیمت دلار با بازدهی پنج درصدی از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان در ابتدای فروردین ماه به ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان در پایان این ماه امسال رسید.

طلا

بازار طلا تنها بازار بدون بازده در فروردین ماه سال گذشته بود. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در فروردین ماه سال گذشته با افت ۰٫۶ درصدی از ۴۲۹ هزار تومان در ابتدای فروردین ماه به ۴۲۷ هزار تومان در پایان فروردین ماه رسید.

سکه
در فروردین ماه سال ۱۳۹۸، روند قیمتی سکه برخلاف طلا بود. در این ماه قیمت سکه روند صعودی را طی کرد و توانست بازدهی مثبتی را به ثبت برساند.

در فروردین ماه سال ۱۳۹۸، هر سکه بهار آزادی با رشد ۴٫۵ درصدی از چهار میلیون و ۳۹۴ هزار تومان در ابتدای فروردین ماه به چهار میلیون ۵۹۵ هزار تومان در پایان فروردین ماه رسید.

بورس
بازار سهام در فروردین سال ۱۳۹۸، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص داده که معادل سه برابر بازدهی دلار و سکه بود.
شاخص کل بورس در فروردین ماه سال ۱۳۹۸ در مجموع با رشد ۱۴٫۳ درصدی حدود ۲۵ هزار واحد افزایش یافت و از کانال ۱۷۸ هزار واحدی در ابتدای فروردین ماه به کانال ۲۰۵ هزار واحد در پایان فروردین ماه رسید.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید