تجارت نیوز/ با توجه به تعویق عرضه اولیه آریا از روز پایانی سال ۹۸ به روزهای نخست سال ۹۹ احتمالا سهامداران در فروردین ماه امسال شاهد اولین عرضه اولیه سال باشند.

چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه سال گذشته اعلام شده بود: آخرین عرضه اولیه سال ۹۸ نماد آریا خواهد بود که زمان احتمالی آن چهارشنبه هفته بعد یعنی ۲۸ اسفند ماه اعلام شده است.
اما دو روز پیش از ۲۸ اسفند ماه مبینا بنی‌اسدی، مدیر ارتباطات فرابورس ایران اعلام کرد: پتروشیمی آریا ساسول آخرین شرکتی بود که قرار بود تا آخر سال فرابورسی شود اما مدیران فرابورس ایران تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی مردم و پرسنل فعال در بازار سرمایه فعلا این عرضه به اوایل سال ۹۹ موکول شود.
بنی‌اسدی در پاسخ به این سوال که آیا امکان انجام عرضه اولیه در روزهای کاری نوروز ۹۹ وجود دارد؟ به بورس ۲۴ گفته بود: در این رابطه فعلا تصمیم‌گیری نشده و متعاقبا اطلاع‌رسانی دقیق‌تری در این خصوص خواهیم داشت.

با توجه به تعویق عرضه اولیه آریا از روز پایانی سال ۹۸ به روزهای نخست سال ۹۹ احتمالا سهامداران در فروردین ماه امسال شاهد اولین عرضه اولیه سال باشند.
این در حالیست که پیش از این مشکلات متقاضیان در زمان عرضه اولیه صدای گلایه آنها را بیش از پیش بلند کرده بود.

آخرین عرضه اولیه پیش از این هم مربوط به نماد زکوثر بود که در پایان عرضه اولیه زکوثر بیش از یک میلیون ۶۴۴ هزار نفر شرکت کردند و به هر کد بورسی حداکثر ۲۰۱ سهم معادل ۲۶۳ هزار و ۷۱۲ تومان تعلق گرفته بود.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید