باشگاه خبرنگاران/ با احتساب سود خرده فروشی، گوشت گرم گوساله به قیمت۶۰هزار تومان باید عرضه شود، اما قیمت تا ۱۱۰ هزار تومان هم می رسد.

درستی، نائب رئیس اتاق اصناف در برنامه گفت و گوی ۱۸.۳۰ شبکه خبر در خصوص وضعیت بازار اقلام اساسی در آستانه ماه مبارک رمضان تصریح کرد: کالا‌های سبد خانوار و اقلام اساسی به وفور در بازار وجود دارد.
وی ادامه داد: هم اکنون قیمت برنج هندی کیلویی ۸ هزار تومان، مرغ کیلویی ۱۲ هزار تومان، شکر بسته بندی یک کیلویی ۵ هزار و ۹۰۰ تومان و گوشت منجمد وارداتی برزیلی کیلویی ۴۲ هزار تومان است.
وی افزود: سازمان‌ها و میادین تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و افراد صنفی منتخب سه اتحادیه مسئول رساندن اقلام به دست مردم هستند.
نائب رئیس اتاق اصناف گفت: واحد‌های صنفی کم خطر باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و مصرف کننده ها نیز با استفاده از خدمات اینترنتی کمتر بیرون بروند.
در ادامه کلامی، مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت صمت در ارتباط تلفنی گفت: تعدادی از صنوف در سراسر کشور از سوی اتحادیه اصناف انتخاب شده اند که کالا با نرخ مصوب در اختیارشان قرار می‌دهیم. تعاونی مصرف کارمندان و فروشگاه‌های اتکا نیز در توزیع کالا سهم خواهند داشت.
وی افزود: با الحاق به فروش‌های اینترنتی فروشگاه‌ها می‌توانند کالا را به صورت اینترنتی نیز به دست مردم برسانند و فقط هزینه پیک اینترنتی به اقلام اضافه خواهد شد. با استفاده از شرکت پست و شرکت‌های حمل و نقل کالا سریعتر به مردم خواهد رسید.
کلامی درباره نظارت بر تنظیم بازار و چرایی نوسان قیمت گوشت گفت: قیمت دام سبک و سنگین متفاوت است بعد از کشتار گوشت سبک بیشتر آن منجمد می‌شود.
وی افزود: فاصله قیمت از دام زنده تا گوشت مصرفی در بازار معقول و منطقی است و تخلفی در این زمینه نصورت نمی گیرد.
در ادامه حسن عباسی معروفان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط تلفنی گفت: در هر استان فروشگاه‌های توزیع مشخص می‌شود و هر استان در اخبار استانی نحوه توزیع تنظیم بازاری را اعلام می‌کند.
وی افزود: توزیع ۱۰ هزار تن گوشت قرمز و ۲۵ هزار تن مرغ شروع شده و گوشت تنظیم بازاری منجمد گوساله به قیمت ۴۲ هزار تومان به دست مصرف کننده خواهد رسید. گوشت گرم نیز به وفور در بازار موجود است و کمبودی نداریم.
معروفان در ادامه گفت: در میادین دام و شهرداری قیمت به قیمت مشخص عرضه می‌شود. ۱۰ هزار تن گوشت داخلی گوساله و ۳ هزار تن گوشت گوسفند خریداری شده و به دست مصرف کننده خواهد رسید و برای نزدیک‌تر شدن تولید کننده و مصرف کننده دست دلالان کوتاه خواهد شد.
مقدسی، رئیس انجمن دامداران در ارتباط تلفنی گفت: با توجه به قیمت ۲۵ هزار تومانی هر کیلو دام زنده با احتساب سود خرده فروشی گوشت گرم گوساله به قیمت ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان باید عرضه شود، اما دیده شده قیمت گوشت گرم تا ۱۱۰ هزار تومان هم می رسد و این به علت فاصله و گپی است که بین تولید تا مصرف است.
مقدسی افزود: آمادگی این را داریم که گوشت را بسته بندی کنیم و بدون واسطه به دست کارمندان و مصرف کنندگان برسانیم.
وی ادامه داد: مشکل اصلی این است که دامدار گوشت را با کیلویی ۷ هزار تومان ضرر می‌فروشد و مصرف کننده نیز گران میخرند.
در ادامه برنامه رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط تلفنی گفت: اگر متولیان امر دلالان و واسطه‌ها را توانستند حذف کردند و از مستقیم گوشت را از تولید کننده به مصرف کننده برسانند مشکل حل خواهد شد.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید